Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Moduł główny na start.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, właśnie zaczynam swoją przygodę z arduino w kole studenckim związanym z automatyką, jestem też członkiem drugiego koła związanego z robotyką. Przewodniczący zamówił dla mnie Arduino UNO od Botlanda ale z tego co czytałem na internecie to za dużo na nim nie podziałam, chodzi mi o tworzenie łatwych a w dalszej perspektywie bardziej zaawansowanych robotów albo układów automatyki. Jeśli zacząłbym działać na UNO to pewnie i tak prędzej czy później musiałbym kupić bardziej zaawansowany moduł. Jaki moduł główny byłby do tego najlepszy ? Kategoria cenowa 200-300zł. 

Drugie pytanie, ceny klonów arduino są o wiele mniejsze niż oryginalnych. Jakie są różnice ? Czy kupując dajmy na to klona arduino za 30 zł narażam się na usterki i różne inne problemy podczas użytkowania ? 


Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam. Smile
Na początek to mega ci wystarczy chyba ze chcesz się amr po bawić do due ten ma 80mhz taktowanie nie jak atmel 20mhz. Mam obydwa ale większości robię na medze.
Odp. na drugie pytanie -w zasadzie niczym niektóre są budowane na bazie ch340 i nie wykrywa jako arduino.....,
ale spotkałem się z klonami na admedze i Zasadzkie nie różni się niczym poza umiejscowieniem kwarcu .