Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Ekspres do kawy na pilota
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej, zamarzyłem sobie sterowanie ekspresem do kawy za pomocą pilota i stworzenie kilku indywidualnych trybów parzenia kawy. Zamierzenie jest takie żeby obecny sterownik został, a za pomocą Arduino i pilota ir chciałbym zwierać monostabilne przyciski, które obecnie znajdują się na płytce - i to by mi wystarczyło. Reasumując zostałoby sterowanie tak jak jest + dodatkowe z pilota. Po prześledzeniu płytki z ekspresu widzę że przyciski zwierają sygnał z mikrokontrolera (MC80F0804 ale to chyba bez znaczenia) z GND.

Teraz pytanie jak to zrealizować, myślałem o transoptorach i tranzystorach a może po prostu wystarczy podać stan wysoki z arduino na istniejący mikrokontroler ?
Hmm może się mylę ale przyciski zwierają chyba sygnał DO uC. Wiec dlaczego chcesz podawać stan wysoki ?
Teraz pytanie jak to zrealizować, myślałem o transoptorach i tranzystorach a może po prostu wystarczy podać stan wysoki z arduino na istniejący mikrokontroler ?

Po pierwsze to jak kolega napisał nie wysoki a niski stan.
Po drugie najpierw to sprawdź jaką masz logikę wydaje mi sie ze tam jest 24v.
Po trzecie nie lepiej sterować telefonem niż ir.
Po drugie najpierw to sprawdź jaką masz logikę wydaje mi sie ze tam jest 24v.
Po trzecie nie lepiej sterować telefonem niż ir.

VSS i VDD jest w okolicach 4,4v. IR wystarczy, do telefonu potrzebowałbym jakąś płytkę z wifi a póki co nie mam żadnej.
Coś jak w załączniku będzie działać ?
Na pinie 2 stan niski.