Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Konstrukcja Monitorowania Czujnika z historią
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Chcę zrobić monitorowanie pracy silniczków z zapisem stanu pracy w czasie do pliku i wyświetleniem ich na panelu diodowym zielony/czerwony w odstępie pomiaru 1 minuta, czujnik przepływu prądu.

Ilość diud do wyświetlenia stanu: 120 x2 (Zielone/Czerwone)

Każdemu pomiarowi przypisany czas pomiaru.

Np.
(Przykładowy wygląd pliku)
Start:
Praca (1/0) Godzina Data
1 23:58 31.12.2017
1 23:59 31.12.2017
1 00:00 01.01.2018
0 00:01 01.01.2018
0 00:02 01.01.2018
1 00:03 01.01.2018
0 00:04 01.01.2018

W póżniejszym etapie będę chciał rozbudować dany zestaw o możliwość wyświetlania chistorii oraz dodatkowych dwóch zegarach pokazujących od której do której wyświetlany jest zakres pomiaru.


Moje pytanie:
Jakich potrzebuję komponentów do zbudowania tego zestawu - Pomijając przewody łączące i diody.

Priorytet dla mnie to zapis historii pracy działania silnika do pliku
Następnie dopiero wyświetlanie i przeglądanie tych danych.
Przede wszystkim potrzebujesz modułu czasu rzeczywistego oraz modułu karty pamięci. Jeśli chcesz bawić się w wyświetlanie, także jakiegoś wyświetlacza i może jakichś przycisków, choćby do zmiany wyświetlanych wyników (przesuwanie góra/dół).

I, przy okazji: słowo 'diud' jest nieprawidłowe, podobnie zresztą, jak 'diód' (choć tu jest napisane bez błędu ortograficznego). Poprawną formą jest 'diod'.
Strasznie "nieczytelny" jest ten Twój projekt.
"Nieczytelny" oznacza to, że nie za bardzo można zrozumieć co chcesz w nim osiągnąć?

Pomijając powyższe to tak jak kolega wcześniej podał na pewno potrzebujesz:

- Arduino,
- Moduł czasu rzeczywistego,
- Moduł karty SD + karta,
- Czujnik prądu.

Natomiast poniższe co napisałeś:

Cytat:Ilość diud do wyświetlenia stanu: 120 x2 (Zielone/Czerwone)

...czyli 240 diod LED, to fiu fiu... potrzeba już to odpowiednio zorganizować sprzętowo (czyt. dodatkowe układy scalone).

Myślę, że jeżeli ten projekt jest dla Ciebie WAŻNY to powinieneś zaczynać go tworzyć małymi kroczkami.
Najpierw pobawić się modułami, każdym z osobna.
Pomierzyć sobie prąd odczytując wartości w monitorze szeregowym (mam nadzieję, że wiesz jak to zrobić).
Zastanowić się jak rozwiązać sprzętowo podłączenie LED'ów do Arduino, itd...

Potem próbować to zebrać wszystko razem.

Przy problemach możesz liczyć na forum.
Jednak zdobądź się na wysiłek i pokaż nam co masz już zrobione i napisane.
Wówczas będziemy mogli Ci pomóc.

Pozdr.
ANT