Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Problem z odczytem systemu plików z karty SD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich Smile
Mam problem.
Robię czytnik kart SD jak z tego linka  http://majsterkowo.pl/arduino-jako-odtwarzacz-audio/
(na goldpinach). Zamiast rezystorów  1,8k i 3,3k użyłem 12k i 22k.
odpalam przykładowy program SDCardinfo.
Wczytuję mi typo karty (SD2)
ale już nie chcę przejść z systemem plików (nie rozpoznaję).
Dodam że Windows widzi format FAT32 i zapisuje i odczytuję dane z karty.
karta microSd 2GB podłączona przez adapter.
W czym tkwi problem?? Karta, Biblioteka...???
Posidam arduino uno
Czy przypadkiem nie przesadziłeś z wartościami tych rezystorów?
Na nich tworzony jest dzielnik napięcia aby dopasować logikę między TTL Arduino a 3,3V karty SD.
Być może, że przez te zwiększone znacznie wartości rezystorów przebiegi nie są już tak prostokątne
i mogą powstawać problemy przy transmisji danych.
Proponuję wstawić rezystory jak podawał autor z podanej przez Ciebie strony.

Pozdrawiam,
ANT
Zapraszam po łyk wiedzy podstawowej .

http://ea.elportal.pl/elebier.html
Z moich obliczeń powinno być około 3,2 V gdy na wyjśćiu Arduino jest stan wysoki (5V), jak jest niski to i tak jest 0.
Prawdopodobnie zdziwiłbyś się jaka jest różnica w przebiegach gdybyś zobaczył to na oscyloskopie.

Pamiętaj, że wstawiając takie wartości rezystorów mimo, że z wyliczeń wychodzą Ci prawidłowe wartości napięć to wartość natężenia prądu napewno bardzo znacząco spadnie.

Wystarczy policzyć sobie wzorem na prawo Ohma Smile
Kolega chyba czyta po łebkach jak byk napisane Wink

"A co się stanie jeśli dzielnik napięcia zostanie obciążony? Aby na to pytanie odpowiedzieć należy potraktować układ dzielnika zgodnie z twierdzeniem Thevenina i stworzyć dla niego theveninowski układ zastępczy tak jak to jest pokazane na rys. 2.6."
Ok thx Big Grin, poszukam takich rezystorów i podmienie (kupie) . Dziwie się tylko że informacje o typie karty zostały odczytane
Informacja o karcie nie jest zapisana na partycji z której korzystasz przy zapisie plików dlatego ją odczytało a partycji fat już nie . Inny format zapisu i prędkość odczytu .