Arduino Polska Forum
Podczas ładowania szkicu wystąpił błąd - Wersja do druku

+- Arduino Polska Forum (https://forum.arduinopolska.pl)
+-- Dział: Korzystanie z Arduino (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-korzystanie-z-arduino)
+--- Dział: Instalacja i rozwiązywanie problemów (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-instalacja-i-rozwi%C4%85zywanie-problem%C3%B3w)
+--- Wątek: Podczas ładowania szkicu wystąpił błąd (/watek-podczas-%C5%82adowania-szkicu-wyst%C4%85pi%C5%82-b%C5%82%C4%85d--1106)



Podczas ładowania szkicu wystąpił błąd - Torsval - 17-12-2016

Witam,

tak jak w temacie, podczas wgrywania szkicu pojawia się komunikat:
Cytat:Podczas ładowania szkicu wystąpił błąd
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 2 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 3 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 4 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 5 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 6 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 7 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 8 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 9 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0xf6
Problem z wgrywaniem na płytkę. Sprawdź http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload w poszukiwaniu sugestii.
Arduino Uno mam już od roku i wszystko działało, ale wczoraj, gdy chciałem podłączyć 2 stacje dyskietek zaczęły się problemy. Spróbowałem, więc uruchomić jedną. Po wielu próbach zadziałało przez chwilę, poźniej znowu przestało działać. Teraz w ogóle nic nie działa. Nie mogę wgrać nawet najprostszego programu ze świeceniem diody. Arduino nie pojawia się w menedżerze urządzeń. A w portach pokazuje tylko COM1,  a arduino jest podpięte pod COM3. Na arduino świeci się tylko dioda ON, a dioda L nie świeci. Przejrzałem różne fora, próbowałem dostępnych tam rozwiązań. Znalazłem jeszcze, żeby ponownie wypalić bootloadera, ale aktualnie nie posiadam kabla. Proszę o jakieś sugestie i rady, z góry dziękuję za pomoc.


RE: Podczas ładowania szkicu wystąpił błąd - namok - 17-12-2016

Cytat:A w portach pokazuje tylko COM1,  a arduino jest podpięte pod COM3.
Arduino nie jest podpięte pod com3 tylko pod port usb a w systemie jest widziane jako jakiś com. Arduino ide widzi jakąś płytkę? Próbowałeś wybrać com1 i wgrać program?

Cytat:Na arduino świeci się tylko dioda ON, a dioda L nie świeci. Przejrzałem różne fora, próbowałem dostępnych tam rozwiązań. Znalazłem jeszcze, żeby ponownie wypalić bootloadera, ale aktualnie nie posiadam kabla. Proszę o jakieś sugestie i rady, z góry dziękuję za pomoc.
Niestety ale czasem się tak zdarza że trzeba wypalić bootloader. Programator USBasp drogi nie jest i warto go mieć. Jeśli masz inne arduino to możesz za jego pomocą wgrać bootloader(program na pewno, bootloadera tak nie wgrywałem).
Problem z wgraniem może się też pojawić jeśli istniejący program silnie wykorzystuje port szeregowy, lub masz coś podpięte do portu szeregowego (piny 0,1).


RE: Podczas ładowania szkicu wystąpił błąd - piotr2393 - 18-12-2016

Da się wypalić bootloader za pomocą innego arduino, jest szereg tutoriali w sieci jak tego dokonać. Mnie też taki problem spotkał, gdy wgrywasz program na płytkę OBOWIĄZKOWO zamykaj wcześniej uruchomiony monitor portu szeregowego, ponieważ z braku dostępnej pamięci (jeśli szkic jest pamięciożerny) Arduino nadpisuje bootloader i jest zonk.


RE: Podczas ładowania szkicu wystąpił błąd - mundak.pc - 19-12-2016

Mialem identycznie a doszlo do tego przez wgranie innego sketcha niz do uno i owszem jest mnostwo tutoriali w sieci jak tego dokonać dzieki innemu arduino ale to sa juz troche kombinacje ja po uwaleniu plytki kupilem Programator USBasp ktory przy zabawie z arduino jakimkolwiek, jest po prostu potrzebny.


RE: Podczas ładowania szkicu wystąpił błąd - Torsval - 28-12-2016

Pożyczyłem inne arduino uno i wypalilem bootloadera. Teraz, gdy podłaczam moje arduino, to świeci sie dioda ON i L (wczesniej L 2 razy mignela i koniec), ale nadal komputer nie wykrywa mojego arduino. Gdy ta atmege przeloze do tego 2 arduino, to wszystko dziala i moge wgrac na nia program. Ale np. jak wgram program blink, to po przeniesieniu atmegi do mojego arduino, dioda nie miga. Czy to znaczy, ze arduino jest zepsute?