• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silnik wycieraczek + przekaźnik
#11
Jakbyś miał schemat tego "ustrojstwa" to jeszcze możnaby było pogłówkować.

Z tego co zauważyłem to chyba te płytki są w różnych wersjach, więc bez schematu będzie ciężko...

Pozdr.
ANT
Jeżeli pomogłem, to poproszę o punkt reputacji Big Grin
 
Odpowiedź
#12
Witam,
Abstrahując od zamiany potencjometru to w jaki sposób zamierzasz (autor wątku) sterować Arduino, które ma sterować regulatorem?
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedź
#13
(29-12-2017, 09:59)herrmefisto napisał(a): Właśnie pisałem do sprzedawcy dwa razy maila w tej sprawie ale odpowiedzi brak. Dlatego piszę na forum. Sporo jest tutaj tęgich głów.

Dostałem odpowiedź od sprzedawcy. Może się komuś to przyda:
1- masa Arduino
2- PWM z Arduino
3- niepołączony

Smaczek napisał(a):Abstrahując od zamiany potencjometru to w jaki sposób zamierzasz (autor wątku) sterować Arduino, które ma sterować regulatorem?

Steruję prędkością silnika za pomocą przycisków, które są podłączone do arduino.
 
Odpowiedź
#14
Witam,
A Arduino oprócz wycieraczek czymś jeszcze steruje? Bo jeśli nie to do moduł regulatora dużo lepiej podłączyć potencjometr elektroniczny. On też jest sterowany dwoma przyciskami.
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedź
#15
(02-01-2018, 13:13)Smaczek napisał(a): Witam,
A Arduino oprócz wycieraczek czymś jeszcze steruje? Bo jeśli nie to do moduł regulatora dużo lepiej podłączyć potencjometr elektroniczny. On też jest sterowany dwoma przyciskami.
Pozdrawiam,
Tomek

Robię sterownik domowego browaru. Do arduino podłączone są:
regulator obrotów silnika, grzałki, czujnik temperatury, wyswietlacz, przyciski, diody Smile
 
Odpowiedź
#16
Witam,
Mam pewne wątpliwości co do propozycji podłączenia podanej przez sprzedającego, ale to on posiada więcej wiedzy temacie samego modułu sterowania. Jeśli proponowane podłączenie nie będzie działać to wtedy podam rozwiązanie alternatywne.
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedź
#17
Może tranzystor IRFZ44N? Napięcie Vdss ma 55V, Id=49A.
 
Odpowiedź
#18
Witam,
Przecież moduł regulatora, zgodnie z opisem jest na Mosfecie. Sprawdzales czy silnik, który chcesz podłączyć dobrze pracuje na regulatorze z potencjometrem? Jeśli w opisie modułu kilka razy wspomniano o możliwość regulacji PWMem to raczej to sprawdzano.
Pozdrawiam,
Tomek.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości