• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akwarium Komputer
#6
Przeczytałem Twój post, a tam piszesz, że masz DS1302. Ten zegarek ma wyprowadzony pin BAT do zasilania i ładowania baterii, więc pewnie Ty nie przeczytałeś własnego posta, a nie ja.
Co do przestrzeni nazw, to owszem jest twój program i Ty nazywasz zmienne, ale owa przestrzeń nie tyczy się nazewnictwa zmiennych.
Przeczytaj mój post jeszcze raz (szczególnie o przedrostku), potem naucz się C++, a następnie odpowiedz na pytania.
To nie jest złośliwość z mojej strony, po prostu aby dać sobie pomóc, musisz jako autor kodu, wykazać się współpracą, ponieważ Ty znasz swój kod najlepiej, a my musimy zgadywać.

Co się tyczy zaokrąglania liczb do określonej ilości znaków, to myślę że można wykorzystać funkcję round.
Na przykład dla zmiennej 'i' mniejszej od 10, niech i=0,25 a chcesz aby było 0,2 to możesz dać round(ix10)/10;
A co znaczy "przyjmować dwie ostatnie pozycje", to nie wiem, ale jak chcesz dla i>10 zrezygnować z miejsc po przecinku, to po prostu round(i);
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Akwarium Komputer - przez Jacy_tcz - 26-07-2017, 10:53
RE: Akwarium Komputer - przez Robson Kerman - 26-07-2017, 21:09
RE: Akwarium Komputer - przez Jacy_tcz - 27-07-2017, 16:44
RE: Akwarium Komputer - przez Robson Kerman - 27-07-2017, 19:46
RE: Akwarium Komputer - przez Jacy_tcz - 18-08-2017, 18:14
RE: Akwarium Komputer - przez Robson Kerman - 18-08-2017, 19:59

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości