• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Centrala GSM (wysyłanie powiadomień dla OSP)
#1
Witam Serdecznie wszystkich Forumowiczów.
Tak jak w temacie , chciałbym dowiedzieć się jak skonstruować i na jakich podzespołach , centralkę GSM , która miałaby wysyłać powiadomienia do członków OSP (o wyjeździe na akcje, przypomnienie o zebraniu etc.).
Obecnie do dyspozycji posiadam układ Arduino Leonardo, wiem też , że potrzebny będzie moduł gsm a co dalej chciałbym dowiedzieć się od was . 

Będzie to mój pierwszy projekt , wydaje mi się , że pomysł warty uwagi , ponieważ koszt zakupu systemu selektywnego alarmowania wraz z modułem gsm to kilka tysięcy złotych . U nas wyglądać ma to następująco :

"Jednostka znajduje się jakieś 500m od jednostki PSP , alarmowanie na chwilę obecną miałoby się odbywać telefonicznie , więc pomyślałem , że może można by to usprawnić i zautomatyzować .
Ja osobiście widział bym to tak : Chciałbym aby dyspozytor w momencie otrzymania wezwania i podjęcia decyzji o naszym zadysponowaniu miał do dyspozycji przycisk po którego wciśnięciu nastąpiłaby automatycznie sekwencja wysłania SMS-ów o treści np: "ALARM OSP" do Druhów .

Chciałbym , żebyście mi doradzili co, jak , dlaczego i za ile ;D liczę na ciekawą dyskusję i być może na to, że ktoś zaangażuje się w ten projekt i kiedyś wykorzysta również do swoich celów . Pozdrawiam i czekam na wieści Miłosz .
P.S jeśli coś jest niepoprawne gramatycznie lub ortograficznie to z góry przepraszam Wink.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Centrala GSM (wysyłanie powiadomień dla OSP) - przez milosz123jc - 22-10-2017, 16:39

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości