• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa bramek pomiarowych do chronografu balistycznego - nie asg
#1
Question 
Witam, potrzebuje waszej pomocy w budowie bramek pomiarowych do chronografu balistycznego który będzie wykorzystywany do serwisowania wiatrówek Smile


Widziałem wiele projektów ale większość jest dedykowana repliką asg gdzie prędkość poczatkowa jest o wiele niższa Smile


Problem pojawia się kiedy bramka musi widzieć śrut kal. 4,5mm poruszający się z prędkością >350 m/s. Drugą ważną sprawą jest prędkość reakcji bramki Smile


Najwięcej inspiracji wyniosłem z rosyjskiego projektu open sorce Sparrow Chrono
http://sparrow-hron.sourceforge.net/
oraz dość znanego w środowisku strzeleckim chrona “Radeckowego”.

Tu się pojawia główny problem, w sparow nie mogę znaleźć informacji JAKI fototranzystor jest tam zastosowany.(rosyjski)  Natomiast w projekcie “Radecka” pojawiają się fototranzystory których prawie się nie da kupić albo są bardzo drogie :/ Potrzebuję podpowiedzi jak takie bramki można zbudować aby były maksymalnie szybkie oraz na tyle czułe aby zarejestrować tak mały i szybki pocisk.
Od strony programowej pewnie to ogarnę choć na codzień programuję w javie Tongue
Natomiast z góry mówię że niestety nie mam za dużego pojęcia o budowaniu układów elektronicznych dlatego byłbym wdzięczny za podpowiedź jakie doświetlacze i odbiorniki można zastosować (symbole) i jak np dobrać inne elementy ukladu aby pracowały optymalnie Smile


Finalnie chce stworzyć polskie open chrono które karzdy kto nie ma pojęcia o elektronice i programowaniu mugłby zbudować na podstawie instrikcji step by step za grosze
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Budowa bramek pomiarowych do chronografu balistycznego - nie asg - przez panzerkampf - 28-10-2017, 21:08

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości