• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Próba podjęcia rękawicy ze spółdzielnią mieszkaniową
#1
Cześć wszystkim,
Sam temat już wiele mówi, jednak troche przybliżę.
Mieszkam na 4 tym ostatnim piętrze nie ocieplonego budynku z wielkiej płyty. Jedyne ocieplenie jakie nasz budynek posiada to sypiący się eternit ;(
Sprawa która mnie mocno wkurza to coroczne dopłaty rzedu 1500zł, których chciałbym uniknąć w przyszłym roku, lub zebrać na tyle mocne dowody żeby ktoś w końcu puknął się w łeb.
Swojego czasu kupiłęm sobie na urodziny Arduino R3 I wrzuciłem do szafy. Po paru latach odkopałem I jakoś tak mi myśl przyświeciła żeby coś z tym zrobić.
Za dużo doświadczenia z praktyczną elektroniką nie miałem, ale myślę że ogarnę Wink
Więc do rzeczy:
Chciałbym zbudować coś (może być na kablach - czytałem wątek z WiFi ale to chyba wyższa półka) co będzie przez kilka może I naście tygodni czytało temperaturę z 5 może I więcej czujników I zapisywało ją w czymś takim jak RRD. Chciałbym wyniki umieścić w formie graficznej ponieważ to najlepiej do ludzi trafia, a też nie mam pojęcia z kim będę miał doczynienia.
Czujników potrzebnych mi kilka, gdyż chiałbym wykazać rozkład temperatury w najbardziej wyziębionym pokoju w którym występuje ogromny mostek termiczny.
Chciałbym sprawdzać temperaturę klatki schodowej, ściany wewnątrz, pokoju, temp zewnętrzną itd. a całość wykazać na dobrze opisanym wykresie.
Z postawieniem serwera nie mam problemu, napiszcie mi proszę jak powinienem podejść do całości, co zrobić, od czego zacząć?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc, ewentualne linki itp itd.
Staram się dużo czytać, ale im więcej informacji tym lepiej Smile
Czy tego typu akcje są wykonalne na Arduino Uno R3, czy lepiej postawić kompa na Raspberry Pi ?
Proszę o wskazanie drogi Smile będę bardzo wdzięczny 
Pozdrawiam
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Próba podjęcia rękawicy ze spółdzielnią mieszkaniową - przez z3d - 13-11-2017, 16:33

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości