• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Współpraca Arduino z modułem GSM
#1
Witam, chciałbym rozpocząć zabawę z modułem (shieldem) GSM + Arduino UNO. Na razie nie wiem jeszcze za wiele na temat takiego połączenia i w ogóle nt pracy urządzeń telekomunikacyjnych, ale żeby nie zabrnąć za głęboko w ślepy zaułek mam już kilka pytań na początek. Dodam, że GSM miałby służyć do :
- wysłania do Arduino żądania sms o załączenie / wyłączenie przekaźnika
- Wysłania do Arduino zapytania sms o jakiś parametr - np. o temperaturę + do informacji zwrotnej
- wysłania przez Arduino sms z informacją o detekcji przez czujkę ruchu.
- itp.

A zatem pytania:

1. Które chipy (SIM800 / SIM900 / inne?) nadają się do polskich operatorów i które z nich najlepiej nadają się do w/w zastosowań? - ogólnie w które warto inwestować?
2. Korci mnie, żeby kupić chiński moduł bo jak wiadomo są sporo tańsze (biblioteki i dokumentacja po angielsku są dostępne) - np. taki: http://www.keyestudio.com/keyestudio-sim...hield.html - czy ktoś może doradzić czy to nie jest bardzo zły pomysł i jakie niespodzianki prawdopodobnie mnie czekają?
3. Gdzie najlepiej zdobyć wiedzę nt. funkcji związanych z pracą GSM? - Niby w internecie jest wszystko, ale dla takiego mocno początkującego jak ja, to przydałby się jakiś taki łopatologiczny kurs wprowadzający bo jak próbuję analizować kody pod arduino, to szybko się gubię.

Z góry dzięki!
MarJanPol

ps. Nie wiem czemu link nie działa - przypuszczam, że to chwilowa niedyspozycja (przez ostatnie kilka dni z rzędu wszystko działało). Załączam  tymczasem krótką dokumentację PDF, którą otrzymałem mailem od tego producenta (razem z bibliotekami).


Załączone pliki
.pdf   ks0254_keyestudio_sim800c_shield__1.pdf (Rozmiar: 281.95 KB / Pobrań: 6)
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Współpraca Arduino z modułem GSM - przez MarJanPol - 14-11-2017, 11:12

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości