• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka wersja Pro Mini posiadam ? I jak dodać zewnętrzny kwarc ?
#7
Nie kojarzę wyjścia DTR w programatorze USBASP, a tego używam do wgrywania bootloadera - trzeba było dokończyć ten poradnik dla mnie Big Grin . W szczególności nie wiem nic o możliwości wgrania bootloadera z wykorzystaniem bootloadera (czyli przez UART). Można wgrać też oczywiście wieloma innymi (np. Arduino as ISP), ale nie wiem jakim Ty wgrywasz. DTR jest używany jako autoreset z płytkami Arduino, a gdy konwerter USB/UART nie ma tego pinu wyprowadzonego robi się reset płytki PRO MINI palcem po komunikacie UPLOAD Arduino (gdy skończy kompilować). Na jednym komputerze miałem tak, że nie działał mi USBASP, niby arduino nie zgłaszało błędu, niby szło to - tylko mozolnie, ale nie wgrywało. Był nawet komunikat "Done uploading". Sterowniki zainstalowane, różne programy do uploadu działają normalnie (np. Sinaprog, mkkalkulatorek), wgrany czysty Arduino nie pomagał. Na drugim laptopie (pewnie inne sterowniki USBASP) działa wszystko OK. Wystarczyło podmienić plik avrdude.exe w tools AVR katalogu instalacyjnego Arduino na nowszy/inny i zaczęło działać.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Jaka wersja Pro Mini posiadam ? I jak dodać zewnętrzny kwarc ? - przez kaczakat - 19-02-2018, 11:10

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości