• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterownie silnikiem DC przez IR
#1
Witam, zrobiłem sobie projekt urządzenia zamówiłem do tego PCB urządzenie składa się z dwóch płytek ale mam drobny problem.

Otóż posiadam w tym wyświetlacz LCD, silnik DC sterowany TB6612FNG, a przed nim zasilanie silnika stabilizuje MCP1702. Oczywiście wszystko podłączone wg aplikacji z not katalogowych. Niestety kiedy uruchamia się silnik dioda podświetlenia w LCD przygasa, i nie byłby to wielki problem gdyby nie to, że nie mogę poradzić sobie z napisaniem programu tak aby silnik płynnie kręcił się kiedy trzymam wciśnięty przycisk na pilocie. Używam biblioteki do obsługi IR ale ona zachowuje się tak, że kiedy mam wciśnięty przycisk silnik nie kreci się płynnie tylko obraca się drobnymi skokami jakby sygnał z pilota nie był wysyłany cały czas tylko np co 20ms. Przez takie zachowanie przygasanie diody w LCD wygląda bardzo źle bo przy pracy silnika podświetlenie po prostu pulsuje.

Próbowałem coś z tym zrobić dodając zmienne i metodę która sprawdzała co np 0,5s czy nadal wysyłany jest sygnał z pilota, ale nie daje to dobrych efektów losowo silnik i tak łapie chwilowe przycinki.

Nie rozumiem też skąd bierze się ten spadek napięcia, podłączyłem całość pod zasilacz laboratoryjny, ustawiłem prąd na 3A a problem z przygasaniem diody i tak pozostaje więc winą nie jest za mała wydajność zasilacza a zasilanie LCD pochodzi prosto od niego. wygląda mi to tak jakby mostek powodował jakieś zakłócenia podczas pracy.

Czy ktoś z Was miał podobny problem ?
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Sterownie silnikiem DC przez IR - przez kataklysm - 27-01-2020, 03:12
RE: Sterownie silnikiem DC przez IR - przez kaczakat - 27-01-2020, 18:31
RE: Sterownie silnikiem DC przez IR - przez kaczakat - 27-01-2020, 23:14

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości