• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odbiornik do sygnalizatorów fischtronic (videotronic nova)
#11
No przy okazji napiszesz tu wiele ciekawych rzeczy. To radio nadaje systemem trójkowym, RCswitch obsługuje taki tryb, ale biblioteki też trzeba się nauczyć - jak ją obsługiwać.
Dwa szerokie sygnały to 1, dwa wąskie to 0, szeroki i wąski to F. Analogicznie jak liczby binarne czy dziesiętne układ trójkowy ma trzy cyfry. Czyli tą samą liczbę można zapisać na trzy sposoby:
Decimal: 250304 (18Bit) Binary: 111101000111000000 Tri-State: 11F0F1000 , z tym że system trójkowy tutaj to tylko 3^9 wartości, więc jest mniej efektywny niż binarny, bo marnuje połowę impulsów, a nie ma 2x cyfr dzięki temu, no i nie jest ta sama liczba tak do końca, czy w ogóle, tylko interpretacja tego samego układu impulsów,
Więc zamiast bawić się kolejkami pozostaje wymyślić jak to odczytać, masz czasy w tablicy, można znaleźć wartość synchronizacji >10 i <20k, potem idąc w tył tablicy odczytać 0 i 1, złożyć z niej 18 bitów do liczby uint32_t (ma to sens, jeśli wstecz da się odczytać z 36 pozycji 18 bitów) i porównywać ją przy kolejnych odczytach RAW, a jak się coś tam będzie zgadzać to po prostu wysłać zapisany we flasz ten sygnał RAW, który zaświeci lampę.
Taką mam luźną koncepcję, bo sam tego nigdy nie robiłem.
Nie wiem na ile się to uda, bo jak patrzę na liczby to w jednej sekcji wąskie są np. po 220, a w kolejnej zdarzają się wartości poniżej 150, te przy 300 to już lepiej wygląda, 368 - 300, te przy 2000 to już raczej spokojnie poniżej +/- 10%.
Czyli kursować się, pisać, testować, bo prawdopodobieństwo, że ktoś z tym urządzeniem w torbie miał potrzebę napisać w Arduino zapalanie światełka jest bardzo niskie, więc jak sam tego nie zrobisz, to sobie raczej nie poświecisz.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Odbiornik do sygnalizatorów fischtronic (videotronic nova) - przez kaczakat - 28-09-2022, 18:20

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości