• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik obecności człowieka
#1
Witam serdecznie,


Oczywiście gdybym "coś" wiedział czego nie wiem... to bym tu nie zaglądał. Mam świadomość, że rozwiązanie
jednego problemu "publicznie" może dać naukę innym, bo dużo osób pewnie jaki ja kula się w owej piaskownicy...
aż piachu do oczu chyba naleciało.

Szukałem ale nikt nie poruszał tematu czujnika ruchu/obecności człowieka.

Wersja która wpadła mi w ilości 20 sztuk zestawów to HLK-LD02-KIT wraz z czujką HLK-LD2410

Link do producenta wraz z opisem:  https://www.hlktech.net/index.php?id=988

Dostałem od kogoś kto dostał to przypadkiem i zamiast wyrzucać dał mi... i to sprawiło, że po kilku miesiącach
patrzenia na owe zestawy, poszperałem, popatrzyłem i podjąłem decyzję że podejmę temat, bo nie działa to jak zwukła czujka światła w toalecie w centrum handlowym, gdy siedząc w bezruchu pięc sekund trzeba machać ręką żeby ponownie się włączyło światło tylko wykrywa też "obecność".Okey... potrzebuje Arduino. Kupiłem dwa. Uno i Nano. Od 2 tygodni w wolnym czasie ogarniam podstawy. Pierwsze było blink... wiadomo. później dokupiłem przekaźniki różne, zestaw do sterowania ON-OFF fotorezystorem... no i wszystko co jest potrzebne do pierwszych kroków. Jeśli mowa o pisaniu kodu to raczej staram się używać "przykładów" i je dostosowywać do swoich potrzeb (numery pinów, wartości itp) ale z tym zestawem dla którego nomen omen zacząłem - leżę od początku. Próbowałem wszystkiego i nie mam pomysłu jak podłączyć oraz zredagować program żeby działał już nawet bez zbędnych zabaw w czułość (do tego pewnie bym doszedł gdyby czujnik mi coś włączał przekaźnikiem lub wyłączał.)

Zainstalowałem w biblioteka przykładów Arduino IDE i mam tam dwa programy. Oba wrzuciłem do pliku txt, który jest w załączniku + foto sprzętów

Czy  jest ktoś na świecie, kto w łapotologiczny sposób wyjaśni mi jak zdefiniować (#define) porty od tego
i jak to uruchomić? Dużo chyba rozumiem, fotorezystorem potrafię włączać za pośrednictwem przekaźnika, bawiłem się wieloma głupotami i gdybym tylko wiedział jak to "ruszyć" to później sądzę, że będzie już z górki.

Załączone programy są dla mnie trochę wbrew temu co od tygodnia czy dwóch się nauczyłem... Sądziłem, że i z tym radarem będzie coś na zasadzie: digital input1 czy rxt IF HIGH --->... output 13 HIGH... i zapala się światło...

Wiecie o co chodzi... Please Help bo mnie krew zalaje Wink

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam
Łukasz


Załączone pliki Miniatury
       

.txt   LD 2410 - dwa programy.txt (Rozmiar: 15.76 KB / Pobrań: 6)
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Czujnik obecności człowieka - przez LucaBrossi - 20-02-2024, 20:27
RE: Czujnik obecności człowieka - przez Jarewa0606 - 20-02-2024, 22:33
RE: Czujnik obecności człowieka - przez LucaBrossi - 21-02-2024, 19:41
RE: Czujnik obecności człowieka - przez kaczakat - 21-02-2024, 00:48
RE: Czujnik obecności człowieka - przez LucaBrossi - 21-02-2024, 19:45
RE: Czujnik obecności człowieka - przez kaczakat - 23-02-2024, 00:17
RE: Czujnik obecności człowieka - przez LucaBrossi - 23-02-2024, 18:56
RE: Czujnik obecności człowieka - przez kaczakat - 23-02-2024, 23:43

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości