• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
unkown device
#1
Jest to moje pierwsze zetknięcie się z Arduino. Po podłączeniu arduino do portu USB komputer rozpoznaje je jako niezidentyfikowane urządzenie (Unkown device)[na screenie z numerem 2]. Wszystkie sterowniki zainstalowałem podczas instalacji Arduino IDE [1]. Próbowałem sposobu który znalazłem gdzieś w internecie. Spróbowałem zainstalować sterowniki ręcznie[3,4], lecz nie mogłem, ponieważ te sterowniki już są zainstalowane[5].
Przez to, że komputer nie wykrywa odpowiednio Arduino, nie mogę włączyć odpowiedniego portu szeregowego[6-win, nowy screen-linux] i nie mogę załadować żadnego programu.
Próbowałem z 2 różnymi kablami USB.
Dioda on normalnie świeci, L mruga, zasilanie 5V działa, z pinu 13 zasilanie także działa, ponieważ podłączałem  z niego diodę i też mrugała.
Pracuję na windowsie oraz na Linuxie, na obu systemach ten sam problem.Nic wcześniej na tej płytce nie robiłem.
Wersja Arduino to Leonardo R3, systemy to windows 7 oraz Linux 16.04 LTS.

Pomyślałem, że płytka jest do wyrzucenia. Zwrotu nie dostanę, ponieważ arduino dostałem w czasie matur i nie miałem czasu go sprawdzić. Zakupiłem je na aliexpress (tak, wiem, że to Chińska podróba ).

Więc moje pytanie brzmi, czy arduino nadaje się tylko do kosza, czy da się z nim coś jeszcze zrobić, jakoś naprawić? Jeżeli nie to czy ma ktoś chińską płytkę, która mu działa(czyli czy warto kupić z Chin, czy lepiej dać 3 razy więcej i kupić jakiegoś klona z Polskiego sklepu)

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
unkown device - przez ardqwe - 16-06-2016, 12:11
RE: unkown device - przez adix - 16-06-2016, 19:58
RE: unkown device - przez ardqwe - 18-06-2016, 17:42
RE: unkown device - przez kkazik40 - 18-06-2016, 20:00
RE: unkown device - przez JasQ - 19-06-2016, 00:55
RE: unkown device - przez adix - 19-06-2016, 22:15
RE: unkown device - przez ardqwe - 20-06-2016, 12:31
RE: unkown device - przez JasQ - 20-06-2016, 12:46

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości