• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Leonardo i Ubuntu 16.04 LTS 64bit - problem z wgraniem
#18
Powyższy plik wcześniej miałem pusty (nie wiem czy to dobrze). Wkleiłem, zapisałem restart.

Niestety nic - arduino 1.8.1 nie jestem w stanie uruchomić z rootem, a 1.0.1 dalej ma wybór portów wyłączony (i to tylko przy uruchomieniu jako root - uruchomienie jako user pokazuje mi leosia na COM1 i nie działa za nic).

Zaraz po restarcie arduino na chwilę jest możliwość wyboru portu (pojawia się na ttyACM0). Ale potem znika.
Rx i Tx mrugają również tylko na początku (w sumie to logiczne bo chyba system go z automatu odmontowuje).

Zrobiłem również mały test: to samo co JasQ napisał tylko wszędzie gdzie USB wpisałem ACM (ttyACM.rules, ttyACM[0-9] i tts/USB...."

Reboot... nic.. ani na root ani na zwykłym.

Edit:
Pogrzebałem troszkę od innej strony i udało mi się znaleźć wpis w internetach "jak naprawiłem znikający ttyACM0 u siebie".
Autor tegoż wpisu (cerin ze stackexchange), mówi:
odpal terminal, podłącz płytkę, wpisz:
Kod:
avrdude -patmega32u4 -cavr109 -P/dev/ttyACM0 -b57600 -e

reset płytki i enter (żeby odpalić avrdude w momencie jak startuje bootloader).

U mnie zadziałało tej nocy - udało mi się wgrać nowy skecz (teraz leoś na ttys0 siedzi).
I pozwolę sobie zasnąć w nadziei że i jutro zadziała. Bo ten wątek już za bardzo się przeciągaTongue

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc, mam nadzieję, że jeżeli to działanie nie pomogło na stałe a tylko da mnie dzisiaj spać to będzie choćby malutkim kroczkiem na przodzik.

Ricker's out.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Arduino Leonardo i Ubuntu 16.04 LTS 64bit - problem z wgraniem - przez maxdw - 27-02-2017, 23:13

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości