• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
urządzenie do napełniania waderek
#1
Moje dotychczasowe urządzenie działa analogowo na zwykłym zegarze omrona 24v ,w moim urządzeniu znajdują się 3 trzy urządzenia wentyl magnetyczny 24v fotokomórka również 24v oraz aparat dozujący to wszystko jest podpięte pod zegar czasowy omron. Napełnianie wiaderek odbywa się w dotychczasowym urządzeniu następująco, wiaderko kładzone jest na stół pod zaworem magnetycznym z boku zaś znajduje się fotokomórka która jak zostanie zasłonieta przez wiaderko otwiera zawór magnetyczny i podaje wodę w określonym czasie np. 2 s. i po 2 s. przestaje podawac wodę i zawór się zamyka ,aparat dozujący jest natomiast podłączony do instalacji lecz jest tylko używany jak jest potrzeba dozowania specjalnych substancji .
          Moja zmiana dotychczasowego urządzenia zmusiła mnie do szukania nowych rozwiązań i trafiłem na arduino Smilezobaczyłem duże możliwości tego urządzenia gdyż urządzenie jest dokładne i można programować wiele rzeczy naraz .
Nowe urządzenie w moich myślach wygląda następująco potrzebuje arduino tylko nie wiem jakie ,wyświetlacz lcd .oraz 5 przycisków które umożliwiały by wybór ilości wody w danym wiaderku na dany moment np.1l,2l,3l itd. fotokomórka ,zawór magnetyczny oraz urządzenie do mierzenia wody flowmeter,na youtubie widziałem pare projektów lecz zaden nie ma zastosowania zaworu magnetycznego oraz fotokomórki .
     Proszę o pomoc w skompletowaniu całości co bym musiał kupic jakie arduino i resztę tak żeby działało za pomoc z góry bardzo dziekuje.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
urządzenie do napełniania waderek - przez tekken23 - 22-02-2017, 22:24

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości