• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plotter CNC z DVD, problem z silnikami krokowymi/ elektroniką
#3
(01-04-2017, 11:53)Smaczek napisał(a): Witam,
Przyczyną jest zbyt duży prąd podawany na silniczki. Niestety, nie masz sterownika silników umożliwiających taką regulację. A4988 mają takowa. Pewnie też grzeją się silniczki?
Pozdrawiam.

Dzięki za zainteresowanie. Silniki się nie grzeją, drugi układ l293d osiąga max 40 stopni C ten, który wskazałem około 90.
Próbowałem podłączyć do shield'a inne zasilanie (ładowarkę 5V 1500mA, zasilacz atx 5V, port USB) ale nadal to samo.

Wykonałem stepper_test jeszcze raz, silnik osi Y pracuje chyba dobrze, tylko że głośno. Przepiąłem przewody silników i wykonałem test osi X, to samo. Przy wgraniu kodu CNC, uruchomieniu GCTRL i próbie narysowania czegoś oś Y porusza się i po zakończeniu pracy trzyma moment, silnik osi X ledwo drgnie i po zakończeniu rysowania można nim poruszać bez oporu. Podłączyłem silniki odwrotnie (zamieniłem oś X z osią Y) i efekt jest taki że silnik na osi Y tylko drga a ten na osi X porusza się.

https://youtu.be/IExIKMOivTA

Co więc powinienem zrobić, tak aby możliwie najtaniej i najprościej to naprawić? W poradniku z którego korzystałem wykorzystane są te same podzespoły i wszystko hula...
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Plotter CNC z DVD, problem z silnikami krokowymi/ elektroniką - przez Rafix095 - 02-04-2017, 11:13

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości