• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Ide-przykłady
#1
W programie do obsługi Arduino czyli w Arduino Ide,klikając Plik-Przykłady są przykładowe programy np.Blink itd.Czy w internecie można znalezć ich krótki opis do czego służą najlepiej po polsku?
 
Odpowiedź
#2
Może być problem ale pisz co cię interesuje a postaramy się w łopatologiczny sposób wytłumaczyć
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
#3
Nie mam na myśli jakiegoś konkretnego przykładu z Arduino Ide ale myślałem tak ogólnie czy są jakieś opisy najlepiej po polsku.W niektórych sketchach są odnośniki do np.widoku połączeń a w niektórych nie.Bo są to gotowe przykłady i można byłoby je do czegoś zastosować.
 
Odpowiedź
#4
Generalnie gotowce wyjaśniają jak użyć danej biblioteki . Czasem zamieszczone są schematy najczęściej z tej aplikacji http://fritzing.org niestety nie ma takiej strony na której znajdziesz wszystko a tym bardziej po polsku . Dużym kompendium wiedzy jest strona oficjalna Arduino https://www.arduino.cc/ i tam znajdziesz przykłady ze schematami ale w języku angielskim . Więc jeżeli coś potrzebujesz konkretnego pisz jeżeli tak dla samej wiedzy to niema szans bo by żywota brakło .
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
#5
Znalazłem (co prawda po angielsku ale zawsze to coś) opis przykładów z Arduino Ide https://www.arduino.cc/en/Tutorial/BuiltInExamples
Zawsze można stronę przetłumaczyćSmile W Google Chrome klikając prawy klawisz myszki i wybierając opcję Przetłumacz na język polski.
 
Odpowiedź
#6
miałem taki pomysł by na forum opisać po kolei wszystkie przykłady człon po członie ale stwierdziłem ze blink czy inne proste biblioteki są łatwe i nie wymagają tego jeśli byście chcieli jakaś bibliotek bym opisał napiszcie
 
Odpowiedź
#7
(24-10-2015, 21:20)adix napisał(a): miałem taki pomysł by na forum opisać po kolei wszystkie przykłady człon po członie ale stwierdziłem ze blink czy inne proste biblioteki są łatwe i nie wymagają tego jeśli byście chcieli jakaś bibliotek bym opisał napiszcie

Hehe opisz mi MPU6050 + HMC5883L z opisem filtru Kalmana i niwelacją dryfu akcelerometru dla przeciążeń do 12G .... ja poległem Big Grin tylko mnie do Jarzębskiego nie odsyłaj bo już czytałem Big Grin
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
#8
to nie do ciebie było hehe a z tobą to nie na tematy proste biblioteki tylko hardkor biblioteki musiał bym zacząć konwersacje
nie mam akcelerometru jeszcze
 
Odpowiedź
#9
Hehe to na podpuchę było Big Grin
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
#10
czekaj kupie i pogadamy hehe
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości