• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino + SIM800L V2 zawiesza się
#1
Witam,

Mam problem ze stabilnością pracy arduino podłączonego do modułu sim 800L v2 (z wbudowanym konwerterem stanów logicznych). Podejrzewam że jest to kwestia zasilania - gdy układ jest podpięty w mieście działa bezawaryjnie (już od 2 dni) natomiast po podpięciu do gniazdka na wsi wiesza się po 5-30minutach...

Układ jest zasilany ładowarką od tabletu (5V 2A). Arduino jest zasilane przez USB a pozostałe moduły przez płytkę prototypową podpiętą do tej samej ładowarki.

Mogę wprowadzić modyfikacje zasilania - posiadam zasilacz regulowany 12V 2A oraz moduł przetwornicę step down LM2596. Czy ta przetwornica da radę prądowo zasilić moduł GSM bez dodatkowego radiatora?

Jak zmodyfikować ww układ tak by mógł być na stale włączony do sieci? Tak by się nie bać że się zapali i podpali mi dom na działce. Przekaźnikami 230V chcę włączać np bojler lub grzejnik elektryczny.


Poniżej schemat podłączeń (rysowałem z pamięci ale mniej więcej powinien się zgadzać)
[Obrazek: jztg8g.jpg]
 
Odpowiedź
#2
Może nie jest to bezpośrednio problem stabilności zasilania tylko siły sygnału GSM. Moduł potrafi pobrać nawet 2A.Słabszy sygnał GSM - większy pobór prądu - mniej zostaje na resztę układu.
Pomagam za darmo więc szanuj mój czas.
Wklejaj tekst a nie jego zdjęcie.
Nie pisz następnego postu jak nie odpowiedziałeś na poprzedni.
Jak mądrze zadawać pytania
 
Odpowiedź
#3
(11-05-2017, 21:56)namok napisał(a): Może nie jest to bezpośrednio problem stabilności zasilania tylko siły sygnału GSM. Moduł potrafi pobrać nawet 2A.Słabszy sygnał GSM - większy pobór prądu - mniej zostaje na resztę układu.

Możesz mieć racje. W mieście sygnał jest silny. Na wsi telefon pada mi szybciej. Spróbuje przełączyć zasilanie na 12V do arduino i 5V na resztę przez przetwornicę.

A co do drugiego mojego pytania - słyszał ktoś o przypadku by od arduino lub podłączonych modułów coś się zapaliło? Do sterowania 230V chyba lepiej używać przekaźników SSR niż gotowych modułów przekaźnikowych?
 
Odpowiedź
#4
(12-05-2017, 10:51)d_krzysiek napisał(a): słyszał ktoś o przypadku by od arduino lub podłączonych modułów coś się zapaliło? Do sterowania 230V chyba lepiej używać przekaźników SSR niż gotowych modułów przekaźnikowych?
IMHO przekaźnik to przekaźnik - oddzielne styki są robocze, oddzielne - sterujące. Moduł to gotowy układ elementów, dzięki któremu można bez problemu wysterować przekaźnik. Różnica między tradycyjnym przekaźnikiem, a SSR'em jest taka, że te drugie są szybsze, pobierają mniej prądu, ale za to wydzielają dużo ciepła i mają konkretne zastosowanie (np. przekaźnik tylko do napięcia stałego lub tylko do zmiennego). Tradycyjnych przekaźników używa się w przemyśle od dziesięcioleci i jakoś nie ma z tego pożarów.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości