• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino UNO + SIM800L V2 - połączenie
#1
Witajcie,
Rozpoczynam właśnie swoją przygodę z Arduino, jeszcze wielu rzeczy się uczę. Pierwsze proste rzeczy na samym Arduino i płytce stykowej mam już można powiedzieć opanowane. Teraz chcę pójść o krok dalej i stworzyć taki mały projekt który po wysłaniu smsa będzie zapalał lub gasił diodę. Do tego celu wykorzystam sobie moduł GSM SIM800L V2. Chciałem Was zatem prosić o pomoc a w zasadzie o wyjaśnienie pewnej rzeczy. Chodzi o podłączenie modułu do płytki Arduino. W sieci spotkałem się z różnymi kombinacjami podłączenia. Są schematy które mówią żeby podłączać odpowiednie piny w module do odpowiednich pinów w płytce ale są też schematy i tutoriale (również na YT), które pokazują podłączenie modułu poprzez płytkę stykową gdzie dodatkowo stosuje się jeszcze rezystory. Czy możecie mi wytłumaczyć, jaki jest cel takiego działania? W jakim celu taki rezystor jest użyty? Czy to może chodzi o to że np dany pin w module potrzebuje innego napięcia niż to które jest na pinie w płytce (na tym pod który należy podłączyć moduł)?
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości