• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak transferować kod z PC do LilyPad Arduino?
#1
LilyPad nie posiada USB, ani modłu Wi-Fi. Udało mi się znaleźć ten artykuł. Użyto czegoś takiego jak "płytka FTDI". Na Allegro idzie znaleźć kilka podobnych płytek ale żadna z nich nie wygląda dokładnie tak jak ta z artykułu. Jesteście w stanie polecić podobną płytkę, najlepiej z linkiem do Allegro i sterowników? Post skierowany do osób, które rzeczywiście korzystają z LilyPad.
 
Odpowiedź
#2
(03-07-2017, 11:55)DanteeChaos napisał(a): LilyPad nie posiada USB, ani modłu Wi-Fi. Udało mi się znaleźć ten artykuł. Użyto czegoś takiego jak "płytka FTDI". Na Allegro idzie znaleźć kilka podobnych płytek ale żadna z nich nie wygląda dokładnie tak jak ta z artykułu. Jesteście w stanie polecić podobną płytkę, najlepiej z linkiem do Allegro i sterowników? Post skierowany do osób, które rzeczywiście korzystają z LilyPad.

Nie korzystam z LilyPad ale Ci podpowiem. Mozesz uzyc CP2102N-MINIEK. Jest to USB to UART Bridge Evaluation Board od Silicon Labs.
Poczatki zawsze sa trudne :-)
Arduino Mega256, Nano, Pro Mini.
 
Odpowiedź
#3
"płytka FTDI" to zwykły konwerter ttl usb na uart i odwrotnie możesz użyć tak samo pl232 koszt 15pln .
Do tego nada sie nawet kabel vag kkl czy interfejs do lpg to dokładnie to samo (mówię tu o interfejsach za 40pln nie o drogich sprzętach).
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#4
Kup sobie FTDI, takie czerwone mają wyprowadzony pin dodatkowo DTR oraz wybór napięcia 3.3V lub 5V, te na chipach pl232, ch340, CP2102, też mogą być, byle miały wyprowadzone ten pin oprócz TX,RX,VCC i GDN. Jak nie ma wyprowadzone DTR to trzeba arduino ręcznie resetować po rozpoczęciu upload co jest upierdliwe na max.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości