• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automatyczne rolety
#11
(10-12-2017, 11:55)Wiktor napisał(a): Witam, na pewno jest tu gdzieś okropny błąd, ale ja nie wiem gdzie.
Błąd polega na tym że bierzesz się za pisanie programu bez opanowania podstaw.
Zamiast kombinować z serwem zacznij od prostego programu w którym załączasz i wyłączasz diodę dwoma przyciskami.
Pomagam za darmo więc szanuj mój czas.
Wklejaj tekst a nie jego zdjęcie.
Nie pisz następnego postu jak nie odpowiedziałeś na poprzedni.
Jak mądrze zadawać pytania
 
#12
Pozwólcie, że podłączę się do tematu.
1. Chciałbym zrobić automatyczną zasłonę na żabkach i plastikowej szynie PCV (https://3.allegroimg.com/s400/012f8e/580...053a1a22b3). Mowa o jednej długiej zasłonie ściąganej w całości do jednego końca karnisza (nie tak jak zazwyczaj czyli dwie zasłony ściągane do dwóch końców karnisza).

2. Chciałbym żeby było to wyzwalane budzikiem w smartfonie tak jak w tym projekcie (najlepiej też aplikacją Sleep As Android, ponieważ korzystam z niej na co dzień).  https://hackaday.io/project/13099-alarm-...d-curtains

3. Super gdyby dało się też ustawić budzik do zamknięcia zasłon wieczorem, choć nie jest to konieczne. Chciałbym rozpiąć sznurek między końcami karnisza. Zamocować go z jednej strony na jakiejś rolce, z drugiej na serwie (zmodyfikowanym aby działało jak silnik), by móc odsuwać jak i zasuwać zasłonę. Na sznurku tak jak na filmie jakimiś małymi nakrętkami zablokowałbym żabki. https://www.youtube.com/watch?v=LWMZfSKDH3A Wolałbym aby serwo pracowało w dwie strony (odsuwanie/zasuwanie zasłon) i chciałbym uniknąć takiego rozwiązania z ciężarkiem jak autor powyższego projektu.

4. Czy da się zrobić to na klonie arduino i tańszym module wifi czy musi to być koniecznie ten moduł, aby można było ściągnąć dane z adafruit cloud? https://botland.com.pl/plytki-zgodne-z-a...o-adc.html

Rozumiem, że odpowiedź może być pracochłonna a moje pytania pewnie są laickie w takim razie jeśli nie da się treściwie odpowiedzieć, prosiłbym o nakierowanie na materiały, z których mógłbym się nauczyć jak mój pomysł zrealizować i podłączyć. Czytam dzisiaj cały dzień o arduino ale mam sieczkę w mózgu. Co kupić, czy będzie współpracowało itp.

Jestem zielony w programowaniu, a wiecie jak to jest ze studenckim czasem i pieniędzmi. Czasu za mało by uczyć się elektroniki i programowania (u mnie całkiem inna dziedzina niż moje studia) i pieniędzy za mało by kupić gotowe rozwiązania z rynku.

Może zróbmy deal, Wy pomożecie mi jak rano odsuwać zasłony, by budziło mnie słońce i łatwo mi się wstawało a ja w zamian poświęcę ten dodatkowy czas z poranków na naukę i na ile moja wiedza pozwoli udzielę Wam porady lekarskiej kiedy tylko będziecie chcieli za darmo. Zostały już tylko dwa lata i mogę wypisywać Wam recepty Big Grin Deal?
 
#13
Koledzy na początku wypadało by przeczytać po co powstał projekt arduino. Potem budowa co do czego służy , podstawy elektroniki i wreszcie pierwszy projekt blink. Potem następne jak opanujecie pisanie prostych kodów to zaczniecie je łączyć . Nie zaczynajcie od pomysłu co chcieli byście zrobić na to przyjdzie czas ale jeżeli upieracie się że chcecie mieć np rolety na pilota to kupcie gotowy projekt . Takie wyjście jest dużo tańsze. Jeżeli dalej chcecie arduino to kupcie może być najtańsze nie ma to znaczenia spalicie kupicie nowe a sam projekt sterowania tych rolet to najlepiej zaprojektować cały projekt zrobić własne pcb .
 
#14
Witam,
Spróbuję odnieść się do zadanych pytań/podpunktów:
1. Możesz zrobić ;-)
2. Da się,
3. Zamykanie/otwieranie można zrealizować bądź to na serwie 360` lub też na silniku DC lub nawet krokowym. Dla "bezpieczeństwa" można dołożyć endstop-y,
4. Zamiast klona Arduino i modułu WiFi zastosuj np. Nodemcu, Dwa w jednym i taniej.
Pozdrawiam,
Tomek.
 
#15
Super, dziękuję Wam za naprowadzenie i pomoc. Przepraszam, że szukam skrótów ale teraz nie pogodzę nauki elektroniki ze studiami. Jak coś mi się uda zrobić to się pochwalę. Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi, za poradę o czujnikach krańcowych i za wskazówkę o Nodemcu Wink
 
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości