• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik ruchu PIR HC-SR501 + Ardiunio
#1
Witam,
Jak ustawić w programie czas, aby po wykryciu ruchu z czujnika arduino wystawiło jedynkę przez 1s. Obecnie minmalny czas jaki mogę ustawić to 3s. Proszę o pomocSmile Pozdrawiam
 
Odpowiedź
#2
Witam,
Raczej się Tobie trochę "pozajączkowało", bo ustawiając programowo stan można go zmienić na dowolny czas, określony wartością jakieś zmiennej. Na wejściu mikrokontrolera wykrywasz pojawienie się stanu wysokiego na wyjściu PIR i na 1s dajesz na wyjściu uC stan wysoki.
Tobie chodzi chyba o to, że czujnik PIR sprzętowo można ustawić na minimum 3 s?
Pozdrawiam.
 
Odpowiedź
#3
(16-03-2017, 10:07)Smaczek napisał(a): Witam,
Raczej się Tobie trochę "pozajączkowało", bo ustawiając programowo stan można go zmienić na dowolny czas, określony wartością jakieś zmiennej. Na wejściu mikrokontrolera wykrywasz pojawienie się stanu wysokiego na wyjściu PIR i na 1s dajesz na wyjściu uC stan wysoki.
Tobie chodzi chyba o to, że czujnik PIR sprzętowo można ustawić na minimum 3 s?
Pozdrawiam.

Tak kolego ustawiając POT na minimalną wartość Czas wystawienie Jedynki wynosi ok. 3s. Ja potrzebuję aby czujnik po wykryciu obiektu wystawił stan wysoki i utrzymał go aż do momentu gdy obiekt zniknie z pola widzenia. Po czym prawie że natychmiast  wystawił stan niski.
 
Odpowiedź
#4
Nie da się tego zrobić Musisz podłączyć sam czujnik po przez wzmacniacz operacyjny.
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości