• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
eclipse mega2560
#1
Cześć,

zainstalowałem plugin Arduino do Eclips'a i mam kłopot z Serial3, a w zasadzie każdym innym niż Serial. Program uzywający Serial3 wgrany z IDE Arduino działa poprawnie (komunikacja bluetooth). Próba odwołania do tego samego portu w Eclipsie jest niemożliwa, zgłaszany jest błąd o nierozpoznanym porcie. Wybrany board:" Arduino/Genuino Mega or Mega2560". Czy ktoś ma wiedzę co może być kłopotem?

Pozdrawiam,
ssl69
 
Odpowiedź
#2
A co mówi menadżer urządzeń?
Włącz menadżera i zobacz pod jakim COMem loguje się BT.
Pod tym samym portem musi komunikować się Eclipse i wszystko inne, nie ma bata.
Jeśli nie, to ten plugin jest do dupy, bo na pewno nic z kompem.
Albo jest taka możliwość, że musisz ardu przez kabel USB podłączyć, bo przez BT AVRDUDE nie rozpozna procesora i jestem bardziej niż pewny, że o to chodzi.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#3
Cześć,

może nie do końca precyzyjnie opisałem.
Połączenia PC <- (USB) -> Mega2560  działa poprawnie zarówno w IDE Arduino jak Eclipse (programy da się wgrywać). Do portu Serial3 jest podłączony moduł bluetooth, który komunikuje się z telefonem.
Program napisany w IDE Arduino czyta informacje z Serial3 i wyświetla na PC poprawnie. Teraz chciałem się przesiąść na Eclipse i zrobić to samo, a tu zonk. Eclipse nie pozwala na użycie Serial3 (1 i 2 też) i twierdzi, że tego symbolu nie umie rozpoznać. Myślę że mam coś nie tak w ustawieniach, ale jeszcze nie wiem gdzie tego szukać.

Pozdrawiam,
ssl69
 
Odpowiedź
#4
Skoro nie pozwala używać Serial 1 lub 3 to zapewne nie widzi bibliotek. Proponuję używać Platformio IDE: http://platformio.org/platformio-ide(oparte o Atom) lub platformio-cli w połączeniu z geany.
Pomagam za darmo więc szanuj mój czas.
Wklejaj tekst a nie jego zdjęcie.
Nie pisz następnego postu jak nie odpowiedziałeś na poprzedni.
Jak mądrze zadawać pytania
 
Odpowiedź
#5
Rozwiązane.Problem tkwił w ścieżkach jakie świeżo zainstalowany Eclipse sobie poustawiał. Odinstalowanie Atmel Studio i reinstalacja Eclipsa + Sloeber pomogły.

Pozdrawiam,
ssl69
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości