• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ESP8266 a podłączenie przez Arduino UNO
#1
Witam! To mój pierwszy temat i powstaje on w akcie desperacji [Obrazek: smile.gif]. Od dłuższego czasu siedzę nad ESP8266 (ESP 01). Miałem ogromne problemy ze skomunikowaniem tego modułu z komputerem. Na początku próbowałem z Arduino UNO(wyciągnięta Atmega i płytka jako programator). ESP się połączył, jednak z nieznanych mi przyczyn nie mogłem wgrać nowego softu(aktualizacja "wisiała" na 0B[programowane przez XTCOM]). Ostatecznie nabyłem konwerter i bezproblemowo udało mi się połączyć ESP z komputerem i wgrać nowy soft. 
SEDNO 
Mając podpięty moduł przez konwerter do komputera mogę korzystać z komend AT w monitorze portów szeregowych. Jednak problem pojawia się, gdy chcę połączyć ESP przez Arduino UNO. Mam prosty program, który sprawdza połączenie ESP z Arduino(https://youtu.be/NiZYkcATkxI). Gdy nie wykrywa on połączenia, w "Monitorze portów szeregowych", UNO wysyła "Brak połączenia" a gdy kontakt zostanie nawiązany to "Połączono". O ile komunikat o braku połączenia wyświetla się, o tyle komunikat o połączeniu już nie. Gdy odłączę przewód od TX/RX ESP w trakcie działania programu, to wyświetla się komunikat o braku połączenia(czyli prawidłowo [Obrazek: 1f609.png];) ). Jednak w momencie podłączenia tego przewodu, Arduino przestaje wysyłać komunikat o braku połączenia, ale nie wysyła komunikatu o tym, że połączenie zostało nawiązane. Gdy ponownie odłączę któryś z przewodów, komunikat o braku połączenia zostaje ponownie wysyłany(co jedna sekundę). Oczywiście w programie zastosowałem wirtualny serialport(podczas kompilacji pojawia się ostrzeżenia[na screenie]). 
PODŁĄCZENIE I ZASILANIE
TX od ESP podłączyłem bezpośrednio do RX płytki(w moim przypadku pin 2) a RX ESP przez dzielnik napięcia do TX płytki(port 3). ESP jest zasilane z zasilacza laboratoryjnego. Zasilanie ESP ma połączoną masę z Arduino(jak tego nie było, to w monitorze wyskakiwały różne "śmieci"). Pobór prądu z zasilacza to około 70 mA(choć raz doszło do 300 mA, ale po resecie zeszło do 70). W innym(znalezionym gdzieś w internecie) programie, ESP przy podłączeniu do zasilania wysyłał kilka linijek tekstu(wersja oprogramowania itp.), jednak po wysłaniu komendy AT, w ogóle nie odpowiadał.
PODPOWIEDŹ 
Czy może to być powodowane przez ostrzeżenie, które wyskakuje podczas kompilacji? 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam, Jacek [Obrazek: smile.gif].


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedź
#2
Pokaż kod w którym otrzymywałeś wersje itd.A tu pokaz wersje softu która nie pokaże błędów to pogadamy o tym co może być źle. PS. wklej kod programu w znaczniki żeby było wygodnie czytać. Chyba że będą się pojawiać błędy to też je możesz wkleić.Ale dobry kod błędów raczej nie będzie wywalał. Zdaje mi się że tam jest mały problem. U mnie niestety esp sie chyba wysmażyły z powodu problemów z zasilaniem :/
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości