• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inteligenty dom
#1
Witam

Mam pytanie mój projekt inteligentnego domu zakłada sterowanie 16 roletami 16 czujników otwarcia okien, 8 obwodów oświetlania oraz czujniki temperatur ok 6. Wszystko ma być zarządzane przez www. Czy coś takiego jestem wstanie zrobić na arduino i jak to najlepiej wykonać

dziękuje za pomoc
 
Odpowiedź
#2
1x mega lub due lub każde inne korzystając z expanderów pcf8574 lub multiplexerów
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
#3
no ale jak rozwiązać sterowanie przez www
 
Odpowiedź
#4
Esp8266 wałkowany co drógi wątek
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
#5
Odpuść sobie arduino jako www są za wolne, sterowanie roletami itp. ok możesz na arduino, co do www tylko rasbery pi.
Ja już robiłem taki projekt i na arduino to straszna lipa.
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#6
Adix chciałbym przypomnieć że to jest forum poświęcone arduino i tego się trzymaj . Z drógiej strony jeżeli jesteś w stanie zwykłą atmegą 328 kontrolować pojazd w przestrzeni 3d , to nie sądzę żeby było za wolne co najwyżej kod jest kiepski .
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
#7
Za wolne jak na due zrobiłem stronę to wczytywała się nie samowici długo na pi to ułamek sekundy, to że poświęcone jest arduino ok ale pi także służy to tego samego to pokrewne konstrukcje
Po drugie poco powiedz mi wyważać otwarte drzwi.
Po trzecie robiłeś coś takiego na arduino??
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#8
Czyli rozumiem ze arduino się do tego nie nadaje
 
Odpowiedź
#9
Do www nie, ale ogólnie do obsługi czujników i itp. to jak najbardziej użyjesz wifi i nie musisz kabli ciągną a robisz co chcesz.
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#10
A kto ci adix powiedział że strona ma być w całości na arduino ? To ja się nie dziwię że to ci chodziło tragicznie . Nie da się jak to powiadał pewien mądry człowiek parasola w d..... otworzyć ale doszły mnie też słuchy że był ktoś kto o tym nie wiedział i tego dokonał . Włacz YT i wpisz sterowanie przez www i na 1 projekt rasberry znajdziesz 30 na arduino bo jest tańsze prostsze i bardziej rozpowszechnione . Rasberry jest szybsze i lepsze ale niestety wymaga większej wiedzy i dla kompletnego laika raczej się nie nadaje . Jeżeli masz projekt sterowania przez www podziel się z kolegą a nie wprowadzaj zamętu . Proszę o wypowiedzi prowadzące do rozwiązania problemu lub pomocy w realizacji projektów a nie gdybanie . Ponieważ gdyby krowy miały skrzydła to by z nieba ......... padało .

Wieczorem posprzątam w temacie ...
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości