• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki silnik i sterownik
#1
Witam,
Jak w temacie chciałbym zacząć zabawę z silnikami krokowymi. Mam arduino Leonardo i szukam silnika krokowego + driver(najlepiej zestaw). Ogólnie chodzi mi o zestaw który będę wstanie podłączyć, a potem coś na nim podziałać. Może macie jakieś strony na których jest podłączenie danego zestawu. Sam silniczek nie musi być "mikro" ale taki który będzie mógł coś przesunąć w przyszłości. Nie ukrywam że cena też gra rolę :Smile student liczy każdy grosz (ile to by było piw)   
Pozdrawiam,
Rout
 
Odpowiedź
#2
http://allegro.pl/silnik-krokowy-28byj-4...97777.html

Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
#3
Fajna ciekawa propozycja, naprawdę to doceniam. A co myślicie o sterowniku EasyDriver i co do niego dobrać cjaki silnik. Mam na to tak ze 100zł

Jeszcze raz dzięki JasQ
 
Odpowiedź
#4
Witam,
Jak chcesz się pobawić to znajdź gdzieś starą stację dyskietek. W środku jest silnik krokowy, który można obsłużyć prawie wszystkimi sterownikami. Jeżeli jednak chcesz przesuwać silnikiem coś konkretnego to najpierw dobierasz silnik przede wszystkim pod względem potrzebnego momentu. Następnie sterownik uwzględniając prąd silnika. Względy rozdzielczości pominalem.
Pozdrawiam.
 
Odpowiedź
#5
Silnik miałby pełnić rolę podzielnicy tzw. większa dokładność mile widziana.
 
Odpowiedź
#6
To sprawdź ile dla danego silnika kroków przypada na obrót. Dodatkowo sterowniki mogą realizować mikrokroki. Uwzględniając te dwie rzeczy, oraz wcześniej wspomniane i napięcie zasilania są najważniejszymi kryteriami doboru.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości