• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki zestaw wybrać?
#1
Witam mam problem jaki mam zestaw wybrać na start

1.http://allegro.pl/zestaw-mega-pack-xxl-arduino-uno-r3-starter-kit-i6489960574.html
2.http://allegro.pl/zestaw-startowy-arduino-uno-r3-starter-kit-i6604067392.html?fromVariant=6489960574 ?
 
Odpowiedź
#2
A co chcesz od Arduino i do czego Ci?
Ja osobiście wziąłbym ten tańszy, ale to dlatego, że wiele rzeczy da się zasymulować (lub wyobrazić sobie), a jeśli będziesz potrzebował konkretnego czujnika, i tak go sobie kupisz (nawet ten droższy zestaw nie ma wszystkiego). Minimalistyczny zestaw to parę LED'ów (i rezystorów 170R-220R), kilka przycisków, ze dwa lub trzy potencjometry... i można, przy odrobinie wyobraźni, zrealizować dość dużo projektów.
 
Odpowiedź
#3
(05-12-2017, 10:10)krn78 napisał(a): Głownie chciałem zrobić atoalarm oparty na czujniku ruchu Wink
 
Odpowiedź
#4
Tak naprawdę, zanim kupisz, możesz spróbować zrealizować swój projekt na tinkercad. Zamiast czujnika ruchu użyj w symulatorze przycisku. Kiedy Twój układ zadziała (złożysz, zaprogramujesz, zasymulujesz), kup płytkę (jeśli nie zależy Ci na czasie, to w Chinach, jest kilkakrotnie taniej), czujniki czy co tam będziesz potrzebował, wgraj już gotowy kod do arduino... i ciesz się efektem Smile
 
Odpowiedź
#5
(04-12-2017, 18:46)Norbert_PL napisał(a): Witam mam problem jaki mam zestaw wybrać na start

1.http://allegro.pl/zestaw-mega-pack-xxl-arduino-uno-r3-starter-kit-i6489960574.html
2.http://allegro.pl/zestaw-startowy-arduino-uno-r3-starter-kit-i6604067392.html?fromVariant=6489960574 ?

może to ci pomoże zdecydować
http://100-x-arduino.blogspot.com/2016/0...ynamy.html
chyba że masz za duuuuużo kasy to wtedy zestaw - w aliexpresie
 
Odpowiedź
#6
Widzisz kolego tak wygląda zestaw na początek i tylko początek projekty stołowe (te na kabelkach) działają tylko na stole. To co widzisz od lewej to radio z rds zbudowane jak kanapka od dołu Chińskie arduino uno potem mojej konstrukcji shield z 
RDA5807m na tym shield LCD 20x2.
Pod nim masz płytkę z arduino nano  popatrz jak fajnie wpięta na płytkę prototypową ( kup większą ). Do tego jakieś mierniki ten co widać  nie polecam dołóż parę złotych taki co mierzy jeszcze mAh. No i przykład po prawej to układ całkowicie zlutowany na atmega 328 jako przykład że potem robimy układy bez kabelków.
Jak chcesz robić autoalarm to poczytaj jak robią inni potem zastanów się czemu nie używają takiego czujnika ruchu.
Taniej kupić nowy niż zrobić a jak robić to taki jakiego nikt inny nie ma . Wszystkie dodatki jakie kupiłem to praktycznie służyły do nauki potem leżą. jak Ci się spodoba to potem koszty zaczynają rosnąć (stacja lutownicza oscyloskop generator funkcyjny itp) ale to potem.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedź
#7
Witajcie, chcę uzyskać od Was szanowni forumowicze czy aplikacje oparte na arduino zawsze funkcjonują poprawnie (jeśli kod jest już po poprawkach), chodzi i głównie czy są problemy z błędami zaprogramowania lub niestabilną pracą procesora. Wcześniej pisałem w BASCOMie i tam jak projekt się rozrastał gdzieś powyżej 4kB plik binarny to niestety procesor nie wykonywał tego co w kodzie, sypał krzakami po wyświetlaczu albo samo się coś przełączało...
Chcę mieć informacje czy jak piszecie i kompilujecie w arduino to program jest stabilny?
 
Odpowiedź
#8
BASCOM w wersji demo potrafi wygenerować kod do 4kB.
Niezależnie w jakim języku piszesz, wielkość programu jaki wgrasz do pamięci mikrokontrolera, zależy od ilości tej pamięci właśnie. Dlatego są różne uC, w zależności od zapotrzebowania.
Musisz tez zostawić wolne miejsce na stos, a to zależy od tego, jak napisałeś ten kod, (hasło: optymalizacja).

Odpowiadając na pytanie: Jeśli program jest dobrze napisany, to nie ma prawa wystąpić błąd związany z jego stabilnością.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#9
Piusik im szybciej przejdziesz na C/C++, nieważne czy AVR Studio, Eclipse AVR czy Arduino tym lepiej dla Ciebie. Choć nie jest to prosta droga. Też kiedyś bawiłem się bascomem i to jest pułapka, chcesz coś więcej to płatny program, płatne biblioteki, mała społeczność i trudno o pomoc przy bardziej skomplikowanych programach, tylko AVR. Arduino to zupełnie inna bajka, dużo łatwiejszy niż C nie ze względu na specyfikę języka, bo to tylko jego rozbudowana wersja + specyficzne funkcje Arduino, tylko właśnie przez społeczność, każdy chce się czymś pochwalić, nie martwisz się czy jest biblioteka, tylko która lepsza, którą wybrać. A do większości rzeczy super opisy, filmy na youtube, tutoriale i przykłady.  W Bascomie miałem programy po kilkadziesiąt kb (nie moje HEX, bo oczywiście sam sobie takiego nie wygenerowałem) i działały OK. Jak kod jest dobry to i urządzenie jest stabilne.  Najlepiej zapanować na tym co się dzieje w procku w AVR Studio bo ma debugger, fajna zabawka dla PRO (choć darmowa dla wszystkich). W Arduino nie walczy się o każdy bajt, nie pasuje atmega168 to jest 328, MEGA2560, jak i to za mało to Arm i ESP. Ale jak chcesz napisać w czystym C i nie korzystać z funkcji Arduino to i tak Ci skompiluje tak samo jak w Eclipse czy AVR STUDIO. Najprzyjemniejszy interfejs ma Eclipse, też go można używać jako Arduine IDE. Polecam kurs C++ na Youtubie Mirosława Zelenta by poznać ogólne podstawy języka (wersja na PC, ale warto). Powodzenia.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości