• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lampa grzewcza
#1
Witam. Chciałbym podłączyć pod arduino lampę grzewczą, ale nie jestem pewny, czy mam komplet cześci.
Chodzi o to, żeby utrzymywać stało temperaturę.
Zamówiłem
https://www.aliexpress.com/item/2-Channe...48589.html,
https://www.aliexpress.com/item/New-DHT1...88364.html,
dokupię zasilacz pod arduino.
Sądzę, że to wystarczy, ale mogę się mylić.
Oprócz tego myślę nad prostym okładem, który mógłby zastąpić płytkę.
Nie wiem też, czy taka płytka jest zdolna do pracy 24/dobę, 7 dni w tygodniu Wink
 
Odpowiedź
#2
Jakiej mocy jest lampa grzewcza? Przekaźnik ma obciążenie do 10A (przy napięciu 250V - 2500W). Poza tym (choć nie znam układu, jaki chcesz zrobić) zestaw wydaje się być wystarczający, pod warunkiem oczywiście, że oprócz tego masz jeszcze Arduino.
 
Odpowiedź
#3
Arduino posiadam i już przerobiłem 1 czesc kursu i pare częsci, których tak naprawde nie mam jak wykorzystac. Jak na moje oko 2500W to chyba jest dużo, lampe dobiore jakomś słabszą, żeby spełniała parametry. Nie uwzględniłem tego, bo założyłem to za oczywiste. A jako, że jestem nowym posiadaczem arduino i zaczynam swoją przygodę z elektroniką zastanawiam się ile czasu układ może być właczony i czy można jakoś dostosować analogowy sygnał z termometru i podczepic zamiast sygnału z arduino pod przekaźnik. Oczywiście do tego jakies zasilanie 5V oddzielnie potrzebne. Wydaje mi się, że to nie powinno być skomplikowane, szkoda mi całej płytki na prostą instalacje. bo tak naprawde kod na płytce, to bedzie 5 linijek i głowny problem to zamiennik funkcji map( ; ; ; ; )
 
Odpowiedź
#4
(11-05-2017, 22:06)wojtasss128@gmail.com napisał(a): Arduino posiadam i już przerobiłem 1 czesc kursu i pare częsci, których tak naprawde nie mam jak wykorzystac. Jak na moje oko 2500W to chyba jest dużo, lampe dobiore jakomś słabszą, żeby spełniała parametry. Nie uwzględniłem tego, bo założyłem to za oczywiste. A jako, że jestem nowym posiadaczem arduino i zaczynam swoją przygodę z elektroniką zastanawiam się ile czasu układ może być właczony i czy można jakoś dostosować analogowy sygnał z termometru i podczepic zamiast sygnału z arduino pod przekaźnik. Oczywiście do tego jakies zasilanie 5V oddzielnie potrzebne. Wydaje mi się, że to nie powinno być skomplikowane, szkoda mi całej płytki na prostą instalacje. bo tak naprawde kod na płytce, to bedzie 5 linijek i głowny problem to zamiennik funkcji map( ; ; ; ; )
Ano, czasem trochę szkoda Arduino dla tak prostych układów. Z pomocą przychodzą jednak mikrokontrolery typu aTTiny lub, jeśli ufasz tylko układom, które 'siedzą' w Arduino, Atmega328. Istnieją też Arduino pro  mini.
Jeśli nie chcesz angażować Arduino, możesz samodzielnie zaprogramować mikrokontroler. Będziesz musiał samodzielnie zrobić płytkę drukowaną, wlutować do niej niezbędne elementy, i zaprogramować układ programem, który napisałeś dla Arduino. Jako programator układu może służyć samo Arduino (wpisz w google: arduino jako programator, poza tym w przykładach Arduino IDE jest program: ArduinoISP, to gotowiec). Wtedy będziesz miał układ, jakiego potrzebujes, a Arduino uwolnisz do przyszłych projektów.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości