• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mały projekt - alarm po przekroczeniu temperatury
#1
Witam!

To mój pierwszy post, tak że nie zabijajcie mnie za niewiedzę :Big Grin

Siedzę trochę już w arduino, potrafię sobie napisać prosty program i taki też teraz chciałem właśnie zrobić. Z pewnego powodu potrzebuję mierzyć temperaturę w pokoju i gdy przekroczy określoną w programie, chciałbym aby włączył się alarm. Wiem jak to zrobić, chciałem się tylko upewnić czy taki czujnik da radę? 


Czy może wybrać coś innego.
 
Odpowiedź
#2
Z tego urządzenia nie odczytasz wartości temperatury. W opisie masz napisane:
Cytat:Czujnik temperatury, którego wykrywanie można regulować przez potencjometr. Można wykorzystać do załączania sprzętu, np klimatyzacja, kotły CO, automatyki urządzeń, np. bram, rolet okiennych itd.

Czyli potencjometrem ustawiasz zadaną temperaturę. Nie można odczytać temperatury(nie bez przeróbek).

Wybierz raczej coś z tego: https://botland.com.pl/116-czujniki-temperatury
Oczywiście link to tylko przykład, taniej pewnie będzie na allegro/aliexpress.
Pomagam za darmo więc szanuj mój czas.
Wklejaj tekst a nie jego zdjęcie.
Nie pisz następnego postu jak nie odpowiedziałeś na poprzedni.
Jak mądrze zadawać pytania
 
Odpowiedź
#3
Nie lepiej użyć termometru DS18B20 i zwykłego buzera?
 
Odpowiedź
#4
Z tego co widać a zdjęciu, układ wygląda na samodzielny, nie wymaga żadnego zewnętrznego sterowania. Regulujesz zadaną temperaturę za pomoca potencjometru, a po osiągnięciu takowej przekaźnik się przełącza. Posłuchałbym na Twoim miejscu rad bardziej doświadczonych kolegów i skorzystał z samodzielnego termometru, który współpracuje z Arduino i jakiegoś urządzenia wyjściowego (np., jeśli go potrzebujesz, przekaźnik).
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości