• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podczas ładowania szkicu wystąpił błąd
#1
Witam,

tak jak w temacie, podczas wgrywania szkicu pojawia się komunikat:
Cytat:Podczas ładowania szkicu wystąpił błąd
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 2 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 3 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 4 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 5 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 6 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 7 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 8 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 9 of 10: not in sync: resp=0xf6
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0xf6
Problem z wgrywaniem na płytkę. Sprawdź http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload w poszukiwaniu sugestii.
Arduino Uno mam już od roku i wszystko działało, ale wczoraj, gdy chciałem podłączyć 2 stacje dyskietek zaczęły się problemy. Spróbowałem, więc uruchomić jedną. Po wielu próbach zadziałało przez chwilę, poźniej znowu przestało działać. Teraz w ogóle nic nie działa. Nie mogę wgrać nawet najprostszego programu ze świeceniem diody. Arduino nie pojawia się w menedżerze urządzeń. A w portach pokazuje tylko COM1,  a arduino jest podpięte pod COM3. Na arduino świeci się tylko dioda ON, a dioda L nie świeci. Przejrzałem różne fora, próbowałem dostępnych tam rozwiązań. Znalazłem jeszcze, żeby ponownie wypalić bootloadera, ale aktualnie nie posiadam kabla. Proszę o jakieś sugestie i rady, z góry dziękuję za pomoc.
 
Odpowiedź
#2
Cytat:A w portach pokazuje tylko COM1,  a arduino jest podpięte pod COM3.
Arduino nie jest podpięte pod com3 tylko pod port usb a w systemie jest widziane jako jakiś com. Arduino ide widzi jakąś płytkę? Próbowałeś wybrać com1 i wgrać program?

Cytat:Na arduino świeci się tylko dioda ON, a dioda L nie świeci. Przejrzałem różne fora, próbowałem dostępnych tam rozwiązań. Znalazłem jeszcze, żeby ponownie wypalić bootloadera, ale aktualnie nie posiadam kabla. Proszę o jakieś sugestie i rady, z góry dziękuję za pomoc.
Niestety ale czasem się tak zdarza że trzeba wypalić bootloader. Programator USBasp drogi nie jest i warto go mieć. Jeśli masz inne arduino to możesz za jego pomocą wgrać bootloader(program na pewno, bootloadera tak nie wgrywałem).
Problem z wgraniem może się też pojawić jeśli istniejący program silnie wykorzystuje port szeregowy, lub masz coś podpięte do portu szeregowego (piny 0,1).
Pomagam za darmo więc szanuj mój czas.
Wklejaj tekst a nie jego zdjęcie.
Nie pisz następnego postu jak nie odpowiedziałeś na poprzedni.
Jak mądrze zadawać pytania
 
Odpowiedź
#3
Da się wypalić bootloader za pomocą innego arduino, jest szereg tutoriali w sieci jak tego dokonać. Mnie też taki problem spotkał, gdy wgrywasz program na płytkę OBOWIĄZKOWO zamykaj wcześniej uruchomiony monitor portu szeregowego, ponieważ z braku dostępnej pamięci (jeśli szkic jest pamięciożerny) Arduino nadpisuje bootloader i jest zonk.
 
Odpowiedź
#4
Mialem identycznie a doszlo do tego przez wgranie innego sketcha niz do uno i owszem jest mnostwo tutoriali w sieci jak tego dokonać dzieki innemu arduino ale to sa juz troche kombinacje ja po uwaleniu plytki kupilem Programator USBasp ktory przy zabawie z arduino jakimkolwiek, jest po prostu potrzebny.
 
Odpowiedź
#5
Pożyczyłem inne arduino uno i wypalilem bootloadera. Teraz, gdy podłaczam moje arduino, to świeci sie dioda ON i L (wczesniej L 2 razy mignela i koniec), ale nadal komputer nie wykrywa mojego arduino. Gdy ta atmege przeloze do tego 2 arduino, to wszystko dziala i moge wgrac na nia program. Ale np. jak wgram program blink, to po przeniesieniu atmegi do mojego arduino, dioda nie miga. Czy to znaczy, ze arduino jest zepsute?
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości