• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wgraniem programu
#1
Witam. Od pewnego czasu zaczęło mnie interesować Arduino. Zakupiłem sobie Arduino mini pro oraz po pewnym czasie konwerter do niego pod usb. 
Moje pytanie : Przy podłączeniu do pc świeci się na stałe jedna dioda a druga (czerwona) mryga i nie moge nic wgrać na arduino 
Pomocy
 
Odpowiedź
#2
Co to znaczy 'nie mogę nic wgrać na arduino'? Czy system poprawnie wykrywa Twoje urządzenie (w Mendżerze urządzeń)? Jakie otrzymujesz komunikaty? Powodów może być wiele, ale nikt nie jest wszechwiedzący, bez opisu problemów nikt nie odpowie, możemy jedynie zgadywać.
 
Odpowiedź
#3
Menadżer dobrze widzi to urządzenie musiałem sam zainstalować sterownik a na koniec w programie gdy jest ostatni etap - wgrywanie stoi a po jakimś czasie wyskakuje błąd
Czy jest coś ważnego w narzędzia-programator ???
 
Odpowiedź
#4
To pro mini to jest bez portu usb ? łączysz się przez rx tx ? jak tak to gdy zaczyna się wgrywanie przydało by się reset nacisnąć .To tak na szybko z kryształowej kuli .
 
Odpowiedź
#5
Nie pomaga to,mam przejściówkę i podłączam pod usb
 
Odpowiedź
#6
A może by tak zdjęcie tej przejściówki i arduino ?
 
Odpowiedź
#7
Proszę bardzo
Zdjęcia
 
Odpowiedź
#8
Bardzo dziękuję ,ja też to mam i on też więc nie będę się rozpisywał wszystko pokazane i omówione.
https://www.youtube.com/watch?v=oYbFhHUVXbU
 
Odpowiedź
#9
Robiłem na samym początku według tego i nie działało
 
Odpowiedź
#10
W takim razie proponuje pożyczyć inny programator ewentualnie sprawdzić Pro mini
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości