• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wgraniem programu.
#1
Witam, podczas wgrywania programu do Arduino Uno wyskakują takie błędy :

Arduino:1.6.14 Hourly Build 2016/12/16 06:33 (Windows 7), Płytka:"Arduino/Genuino Uno"

C:\Users\Operator\Desktop\stacja_meteo_wszystkie_czuj_gotowa\stacja_meteo_wszystkie_czuj_gotowa.ino:9:22: fatal error: HMC5883L.h: No such file or directory

 #include <HMC5883L.h>

                      ^

compilation terminated.

exit status 1
Błąd kompilacji dla płytki Arduino/Genuino Uno.





Co może być przyczyną?
 
Odpowiedź
#2
(23-02-2017, 10:15)Armin0899 napisał(a): Witam, podczas wgrywania programu do Arduino Uno wyskakują takie błędy :

Arduino:1.6.14 Hourly Build 2016/12/16 06:33 (Windows 7), Płytka:"Arduino/Genuino Uno"

C:\Users\Operator\Desktop\stacja_meteo_wszystkie_czuj_gotowa\stacja_meteo_wszystkie_czuj_gotowa.ino:9:22: fatal error: HMC5883L.h: No such file or directory

 #include <HMC5883L.h>

                      ^

compilation terminated.

exit status 1
Błąd kompilacji dla płytki Arduino/Genuino Uno.





Co może być przyczyną?
Masz jasny i czytelny komunikat.
Zainstalowałeś odpowiednią bibliotekę?
Pomagam za darmo więc szanuj mój czas.
Wklejaj tekst a nie jego zdjęcie.
Nie pisz następnego postu jak nie odpowiedziałeś na poprzedni.
Jak mądrze zadawać pytania
 
Odpowiedź
#3
Po wgraniu biblioteki błąd nie wystąpił. Te biblioteki które nie są "pogrubione" (nazwy) to nie są załączone? https://zapodaj.net/ff9de1a64bbea.jpg.html . Bo wgrałem bibliotekę HMC5883L.h a nie jest "pogrubiona" nazwa.
 
Odpowiedź
#4
Nie wgrywa się biblioteki do arduino tylko dołącza do projektu i jest to wymagane jeścli chcemy z jakiejśc skorzystać. Takie informacje powinny być zawarte w kazdym kursie arduino. Nie wiem co znaczy to pogrubienie(przeczytaj w opisie do narzędzia - powinna być jakaś informacja). Ja nie używam Arduino-IDE do porgramowania arduino.
Pomagam za darmo więc szanuj mój czas.
Wklejaj tekst a nie jego zdjęcie.
Nie pisz następnego postu jak nie odpowiedziałeś na poprzedni.
Jak mądrze zadawać pytania
 
Odpowiedź
#5
A z jakiego programu korzystasz do programowania? Pod tym linkiem https://zapodaj.net/ff9de1a64bbea.jpg.html jest zdjęcie zawartych bibliotek w programie. Nie które biblioteki jak np. #include <i2c.h> lub #include <i2c_BMP280.h> to nazwy ich czyli i2c lub i2c_BMP280 są na czarno a np. #include <Wire.h> lub #include <DHT.h> to nazwy ich są pogrubione i w kolorze. Co to oznacza?
 
Odpowiedź
#6
(23-02-2017, 21:56)Armin0899 napisał(a): Nie które biblioteki jak np.  #include <i2c.h> lub #include <i2c_BMP280.h> to nazwy ich czyli i2c lub i2c_BMP280 są na czarno a np. #include <Wire.h> lub #include <DHT.h> to nazwy ich są pogrubione i w kolorze. Co to oznacza?
Pisałem chyba wyraźnie na ten temat:
(23-02-2017, 15:18)namok napisał(a): Nie wiem co znaczy to pogrubienie(przeczytaj w opisie do narzędzia - powinna być jakaś informacja).

To jakiego narzędzia uzywam nie ma tu zadnego znaczenia.
Pomagam za darmo więc szanuj mój czas.
Wklejaj tekst a nie jego zdjęcie.
Nie pisz następnego postu jak nie odpowiedziałeś na poprzedni.
Jak mądrze zadawać pytania
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości