• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wyświetlaczem LCD I2C.
#1
Kupiłem dwa wyświetlacze LCD i konwerter I2C. Jeden wyświetlacz działa dobrze po wgraniu programu i ustawieniu kontrastu wyświetla włącza wyłącza podświetlenie. Drugi tylko tekstu mi nie pokazuje. Scanner I2C pokazał mi adres na pierwszym a na drugim mi pokazuje taki sam. Chyba ma pokazać inny? Drugi tylko załącza podświetlenie.
Kod:
#include <Wire.h>
#include <LiquidCrystal_I2C.h>
LiquidCrystal_I2C lcd(0x3F,16,2);  // set the LCD address to 0x27 for a 16 chars and 2 line display
void setup()
{
lcd.init();                      // initialize the lcd
// Print a message to the LCD.
lcd.backlight();
lcd.print("Hello, world!");
}
void loop()
{
}
 
Odpowiedź
#2
Adres jest stały w tych konwertera w sumie się je da zmienić ale to w przypadku jednego lcd nie ma sensu.
A czy w kodzie definiujesz zapalenie się podświetlenia.
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#3
(07-11-2017, 20:18)adix napisał(a): Adres jest stały w tych konwertera w sumie się je da zmienić ale to w przypadku jednego lcd nie ma sensu.
A czy w kodzie definiujesz zapalenie się podświetlenia.

lcd.backlight(); o to chodzi? To jest. lcd.nobacklight(); To gasi?
 
Odpowiedź
#4
Pokarz zdjęcie jak to odłączyłeś
 
Odpowiedź
#5
To nie gasi a zaświeca coś złe podłączyłeś nie obróciłeś konwertera do góry nogami.
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#6
(08-11-2017, 19:37)adix napisał(a): To nie gasi a zaświeca coś złe podłączyłeś nie obróciłeś konwertera do góry nogami.
Nie mogłem źle podłączyć. Mam w płytce stykowej. Konwerter u góry dolnej połowy od 1 do 16 a na dole LCD od 1 do 16. Jak włożę zielony to wyświetla tekst i liczby oraz  a niebiski tylko podświetlenie.
 
Odpowiedź
#7
Kod:
//YWROBOT
//Compatible with the Arduino IDE 1.0
//Library version:1.1
#include <Wire.h>
#include <LiquidCrystal_I2C.h>

LiquidCrystal_I2C lcd(0x3F,16,2);  // set the LCD address to 0x27 for a 16 chars and 2 line display

void setup()
{
  lcd.init();                      // initialize the lcd
  lcd.init();
  // Print a message to the LCD.
  lcd.backlight();
  lcd.setCursor(0,0);
  lcd.print("Hello, world!");


}


void loop()
{
}
Sprubuj tak.
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#8
Próbowałem go uruchomić. Ten program. Niestety przy kompilacji błąd 302 na   lcd.print("Hello, world!");
 
Odpowiedź
#9
(09-11-2017, 19:40)Ronin napisał(a): Próbowałem go uruchomić. Ten program. Niestety przy kompilacji błąd 302  na   lcd.print("Hello, world!");
Musi skopiowałeś kod razem ze znakami, których Arduino nie rozumie (lub nawet ich nie wyświetla). W menu Narzędzia znajdziesz pozycję 'Popraw kodowanie i przeładuj'. Wykonaj ją. Wtedy powinny się pojawić dziwne znaczki. Usuń je wtedy i wszystko powinno być dobrze.
 
Odpowiedź
#10
Dalej się tylko zapala. Kręcem kontrastem i nic. Ani kratek nie ma. A zielony chodzi i wyświetla.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości