• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STEROWANIE PC
#1
Big Grin 
Witam,


Jestem początkujący i dopiero zaczynam przygodę z Arduino i mam kilka pytań natury technicznej. A mianowicie zakupiłem Arduino Uno Rev 3 i chciałbym przy pomocy tego urządzenia wykonać swój pierwszy projekt, a dokładniej to chciałem sterować komputerem przy pomocy Arduino. W tym celu chciałem wykorzystać PIN-Y na płycie głównej POWER (2 PIN)RESET (2 PIN) i podpiąć je do Arduino przez odpowiedni interfejs aby mógł zdalnie włączyć/wyłączyć lub zrestartować komputer. Dodatkowo chce odczytać status diód na płycie głównej z POWER LED (2 PIN) i HDD LED (2 PIN) aby monitorować status komputera (włączony/wyłączony) i dysku czy wykonuje jakiekolwiek operacje. Mam kilka prostych pytań...Jak poprawnie połączyć Arduino z pc? na jakich "pinach" aby nie spalić sprzętu? ewentualnie co musze jeszcze dokupić aby zrealizować projekt. Proszę o pomoc !!


Pozdrawiam [Obrazek: smile.gif] 
 
Odpowiedź
#2
A czy ty do transmisji pomiędzy PC<>arduino używasz konwertera ttl (uart FT232).
To najszybsza i bez inwazyjna opcja.
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#3
Jedynie używam Micro USB w Arduino do wygrywania softu i tyle.....Konwerter TTL jest rozwiązaniem ale po drugiej stronie czyli PC też musi być soft który obsłuży wysłane dane, odpowiednio zinterpretuje i wykona polecanie...ale jak system czy soft powiesi się to takie rozwiązanie nie zda egzaminu, a mi zależy na ingerencji na poziomie sprzętu z wykorzystaniem pinów które są umieszczone na płycie głównej. Jeśli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić Smile

Konwerter dla jednego komputera ok ... ale tak myślę jakbym chciał ten projekt póżniej rozbudować o obsługę większej ilości komputerów np. 8 lub więcej to raczej to nie przejdzie.

Dzięki za pomocSmile
 
Odpowiedź
#4
Do tego służy multiplex i nie zrobisz tego łatwiej 90 % bazuje na konstrukcji wykorzystując takie rozwiązanie .
Magistrala can to w za sadzie to samo z tym że ma inny protokół.
Kolejnym możliwym rozwiązanie to soft serial i nasłuchiwanie (praktycznie to to samo co multiplekser ale konieczna jest dodatkowa atmega odpowiedzialna za zrządzania najlepiej mega bo będziesz potrzebował zrobić bufor kolejki).

Możesz wykonać na ISP bodź na i2c, z czego ISP będzie bardzo wolne .
Możliwe jest tez wykorzysta 1wire ,czy 2 wire zależnie od odległości , to rozwiązanie jest dosyć korzystne ale praco chłonę.
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości