• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wgrywanie programu poprzez Arduino Uno na ATmega328 THT i SMD
#1
Witam!
[font='San Francisco', -apple-system, BlinkMacSystemFont, '.SFNSText-Regular', sans-serif]mam program napisany i jednym z jego zadań jest wyświetlenie napisów na samym początku. W momencie kiedy wgrywam na układ z zamontowanym uC ATmega328P-PU (THT) wszystko działa znakomicie, w momencie, gdy wgrywam identyczny program z identycznymi elementami i identycznym połączeniem na ATmega328P-SU (smd) nic nie wyświetla. Wgrywam poprzez platformę Arduino UNO. Program co prawda poprawnie się wgrywa, gdyż w jednym punkcie steruje programowo anodę wyświetlacza (HD44780) i podświetlenie jest. W momencie kiedy wgrałem prosty program typu "hello world!" to na tym układzie z smd wyświetla wtenczas wszystko poprawnie. Ale mój bazowy program nie chce zadziałać, Proszę o jakąkolwiek pomoc!![/font]

[font='San Francisco', -apple-system, BlinkMacSystemFont, '.SFNSText-Regular', sans-serif]Pozdrawiam![/font]
 
Odpowiedź
#2
Stara zasada mówi "Nie potrafisz nie pchaj się na afisz"!!!
Po co to formatowanie tekstu które jak widać nia za bardzo działa?

Co do meritum - fuse bity ustawiłeś poprawnie?
Co to za układy - samoróbki?
Pomagam za darmo więc szanuj mój czas.
Wklejaj tekst a nie jego zdjęcie.
Nie pisz następnego postu jak nie odpowiedziałeś na poprzedni.
Jak mądrze zadawać pytania
 
Odpowiedź
#3
(23-02-2017, 15:35)namok napisał(a): Co do meritum - fuse bity ustawiłeś poprawnie?
Co to za układy - samoróbki?

Tak samoróbki, ale przetestowane nie tylko przeze mnie, działają w 100% identycznie, THT jest na płytce prototypowej SMD na płytce PCB już zamontowane. Fuse bity nie ustawiałem w ogóle, skoro program Hello World wgrał się identycznie na jedno i na drugie i działało, to dlaczego mój program miałby się nie wgrać poprawnie. Może chodzi o wielkość programu? Jak wiadomo Hello World nic praktycznie nie zajmuje a mój program:
Wielkość binarna szkicu: 30 176 bajtów (maksymalnie: 30 720 bajtów)
Czy może to jakoś wpływać inaczej na THT i SMD?
 
Odpowiedź
#4
Problem rozwiązany,
ciekawy przypadek, bo wyszło, że odlutowało się połączenie z jednym z czujników, który działa na magistrali I2C. W programie mam napisaną funkcję begin(), czyli wyszukiwał tego połączenia z modułem poprzez I2C i skoro nie było połączenia, to tutaj się blokował program. Dlatego nie przechodził dalej i nie wykonywał kolejnych opcji wyświetlania itd itp.
Co dziwne, że mój układ z tht obok, nie ma nic podłączone w tej chwili tylko uC i wyświetlacz i też działa, dlaczego...to nie mam pojęcia.
Zamykam temat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości