• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam
#1
Witam wszystkich, w zasadzie zaczynam jednocześnie przygodę z Arudino  i elektroniką. 
Cel priorytetowy: to budowa na bazie arudino łazika który będzie stopniowo przechodził ze sterowania RC na autonomię ( w jakim stopniu - czas pokaże ), drugi cel - ponieważ jestem modelarzem - budowa platformy pomiarowej zbierającej dane z lotu modelu.
Który i w jakim stopniu z celi zostanie osiągnięty nie wiem.
Mam Arudino Uno - gołe i wesołe. Zaczynam dopiero i będę się rozeznawał co do tego kupić ( no oczywiście płytka prototypowa też jest ).
Jeżeli mamy się czegoś uczyć, uczmy się przez robienie tego.
Pozdrawiam
Rafał
 
Odpowiedź
#2
No to witamy kolejnego modelarza Wink

Ad.1 Ardu Pilot Mega ( APM )
Ad.2 Ardu Pilot Mega ( APM )

Obejrzyj kod tego ustrojstwa i mniej więcej będziesz miał pojęcie na co się porywasz . Na początek proponuję naukę kodu na prostszych projektach typu "Line Follower" zrozumienie zależności mechaniki od kodu oraz systemu zbierania i obróbki danych . Niemniej zawsze chętnie pomożemy i w miarę możliwości poratujemy wiedzą i doświadczeniem .
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
#3
Dzięki. Powoli zaczynam zdawać sobie sprawę jakie to wyzwanie Smile. Na szczęście mam też kilka osób na miejscu z którymi będziemy się tego uczyć.
Rzeczywiście najlepiej będzie zrobić malucha i na nim poszczególne czujniki pojedynczo testować - system za systemem.
Słyszałem o APM - znaczy słyszałem o gotowym rozwiązaniu pod Arudino.
[edek]
Wpisałem w wyszukiwarkę: książki - efekt dość skromny.

Chciałbym zapytać jaką literaturą się wesprzeć?
Na rynku jest wiele pozycji, przeglądając spisy treści wiele tematów się powtarza. 
Stąd to pytanie do praktyków. Elektronikę muszę sobie przypomnieć, to nie problem, programowania liznąłem.
Zastanawiam się czy wybrać pozycje Tomasza Francuza o AVR czy skupić się typowo na książkach o Arudino, po prostu co przyda się w praktyce w realizacji moich projektów.
Jeżeli mamy się czegoś uczyć, uczmy się przez robienie tego.
Pozdrawiam
Rafał
 
Odpowiedź
#4
Może to głupie ale youtube . google i oficjalne forum arduino.cc
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości