• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakupy na początek
#1
Witam,

na dniach zamówiłem Arduino (które już do mnie przyszło), no i teraz mam pytanie: jaki zestaw na początek mi jeszcze będzie potrzebny?

Wyczytałem, że trzeba mi płytkę stykową, przewody połączeniowe, diody LED, jakiś rezystor.. Co jeszcze by mi się przydało? Żebym po 5 dniach zabawy znów nie musiał dokupować kolejnych dodatków, dodam też że to moje początki raczej z elektroniką, jedynie jeśli o kod to raczej mam obycie w C i C++.

Dzięki z góry.
 
Odpowiedź
#2
Z doświadczenie wiem ze apetyt rośnie w miarę jedzeni ,a wiec dokopywał bodziesz ciągle w zależności od twoich umiejętności.
Racze zadaj pytanie co chce z budować I na tej podstawie zbieraj swój sprzęt.
Bo jeśli chcesz wszystko to koszt koło 3 tysięcy ja zbieram już 4 lata i mój dobytek jest wart około 2,5 tysiąca.
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#3
(10-08-2017, 15:20)jeżyk napisał(a): Witam,

na dniach zamówiłem Arduino (które już do mnie przyszło), no i teraz mam pytanie: jaki zestaw na początek mi jeszcze będzie potrzebny?

Wyczytałem, że trzeba mi płytkę stykową, przewody połączeniowe, diody LED, jakiś rezystor.. Co jeszcze by mi się przydało? Żebym po 5 dniach zabawy znów nie musiał dokupować kolejnych dodatków, dodam też że to moje początki raczej z elektroniką, jedynie jeśli o kod to raczej mam obycie w C i C++.

Dzięki z góry.

może pomoże
http://100-x-arduino.blogspot.com/2016/0...ynamy.html
 
Odpowiedź
#4
(11-08-2017, 13:01)krzyspx napisał(a):
(10-08-2017, 15:20)jeżyk napisał(a): Witam,

na dniach zamówiłem Arduino (które już do mnie przyszło), no i teraz mam pytanie: jaki zestaw na początek mi jeszcze będzie potrzebny?

Wyczytałem, że trzeba mi płytkę stykową, przewody połączeniowe, diody LED, jakiś rezystor.. Co jeszcze by mi się przydało? Żebym po 5 dniach zabawy znów nie musiał dokupować kolejnych dodatków, dodam też że to moje początki raczej z elektroniką, jedynie jeśli o kod to raczej mam obycie w C i C++.

Dzięki z góry.

może pomoże
http://100-x-arduino.blogspot.com/2016/0...ynamy.html
Czyli na start LED'y, rezystor, kondensator, potencjometr, przewody, płytka stykowa, jakiś czujnik styknie?
 
Odpowiedź
#5
Prawda jest taka, że im więcej będziesz miał elementów, tym większy układ zbudujesz Smile ja swoje zasuwałem w bankgood, tanio było a zestaw złożony z 45 czujników, podzespołów itp. Same rezystor zamówione dodatkowo, to pełny szereg po 10 szt.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedź
#6
To jeszcze tylko zapytam: Gdzie znaleźć jakieś ciekawe projekty na Arduino UNO za które można się wziąć na początek?
 
Odpowiedź
#7
Obsługa wyświetlacza alfa numerycznego na i2c obsługa klawiszy migająca dioda.
To podstawy jakie musisz opanować jeśli nigdy nie robiłeś nic na uC.
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#8
Projektów jest mnóstwo, zapytaj wojna google Smile
Ciekawe są na stronach projektu aduino.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedź
#9
Dzięki za wskazówki. Chciałbym stworzyć coś na Arduino, być z tego dumnym, no ale jestem totalnym amatorem, dlatego zbieram informacje i szczerze coś tam się dowiedziałemWink Trzymajcie kciuki za mój projekt, PozdrawiamWink
Najlepsze gry przegladarkowe dla każdego.
 
Odpowiedź
#10
Nic tak nie pomaga jak samodzielne próby Smile

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości