• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasilanie auta
#1
Witam, z arduino jestem raczej początkujący, uczę się budując samochód zdalnie sterowany. O ile ogarnąłem już przesył odpowiednich danych i ich interpretacje, mam problem prawdopodobnie z zasilaniem.
Używam arduino nano, modułu nrf wraz z regulatorem napięcia , serva , sterownika do silników l298n oraz jednego silnika DC. na pokładzie umieściłem 8 akumulatorków 1.2V połączone szeregowo, które dają łącznie około 9.5V. Arduino zasilam z osobnej baterii 9V, jednak po podłaczeniu serva i nrf  przy ruchu serva napięcie na pinie 5V spada i ani servo ani nrf nie działa. Próbowałem róznych konfiguracji jednak zawsze wydaje się jakby brakowało prądu a chciałbym jeszcze zasilić z arduino logike sterownika. Gdy zasilę cały układ akumulatorami, to na silniku wychodzi około 2V, a potrzebuje ok. 6V by wgl ruszyć. Dodam że przy zasilaniu arduina z kabla USB wszystko działa względnie poprawnie(opóznienia w reakcji i czasami sie wiesza ale to chyba problem z polączenie nrf).
Moje pytanie brzmi, czy jest to możliwe aby to działało? Czy Bateria 9V ma może za małą wydajnośc prądową?
Zastanawiam się nad kupnem baterii LiPo, jednak to droga inwestycja a nie wierzę żeby nie szło tego zrobić z zwykłymi bateriami.
W załączniku dodaje schemat układu(bez regulatora przy nrf).
Z góry dzięki za odpowiedzi.
   
 
#2
Witam,
Pod wyjście napięcia zastosuj stabilizator napięcia 5 V i z niego zasil serwo i nrf .
Pozdrawiam,
Tomek.
 
#3
Dzięki, działa. I tak chyba będę musiał zainwestować w lipo bo po kilku minutach baterie nie dają rady ruszyć silnika i muszę je wymieniać
 
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości