• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z obsługa silnika serwo typu Tower i silnika typu DC motor
#1
Sad 
Witam wszystkich od jakiegoś czasu mam problem ze zgraniem ze sobą dwóch silników ze sobą , silnika typu serwo oraz silnika dc . Wyżej wspomniane silniki są podłączone ze sobą przy pomocy arduino uno r3 i moto shielda r3. Próbowałem podłączyć wyżej wspomniane silniki na dwa sposoby. 

Pierwszy sposób: 

Pierwszy silnik typu serwo Tower pro MG995 DIGI HI-SPEED podłączony został do układu arduino uno r3 i  motor shielda w taki sposób (GND , 5V , 11) . Silnik dc motor natomiast został podłączony bezpośrednio do wyjścia na silniki dc ( + do + , -  do - ). We wspomnianym układzie znajduje się moduł bluetooth podłączony do napięcia 5v . Cały układ zasilany jest bateria typu lipo o napięciu 7,4v  po przez wejście zewnętrznego zasilania na moto shield r3. 

Silniki podłączone do układu mogę włączać ręcznie z poziomu telefonu. Jednak wspomniany układ pracuje bez najmniejszych problemów jedynie przez około 10-15 sekund. Następnie układ osiąga wysoką temperaturę( główny procesor układu moto shield r3 ) i silniki się zatrzymują, w tym czasie diody LED przy wyjściu na silnik dc mrugają równo. 

Po odłączeniu zasilania i ochłodzeniu płytki moto shield silniki działają ponownie przez 10-15 sekund tylko.  

1. Czy ktoś z was się spotkał może z takim problemem w swoich projektach ???
2. Ewentualnie niech ktoś mi powiedz zmiana źródła zasilania na źródło o mniejszej napięciu może jakoś wpłynąć na pracę układu ?? 

Drugi sposób : 

Pierwszy silnik typu serwo Tower pro MG995 DIGI HI-SPEED podłączony został do układu arduino uno r3 i  motor shielda w taki sposób (GND , 5V , 11) . Silnik dc motor natomiast został podłączony bezpośrednio do wyjścia na silniki dc ( vin , GND ). We wspomnianym układzie znajduje się moduł bluetooth podłączony do napięcia 5v . Cały układ zasilany jest bateria typu lipo o napięciu 7,4v  po przez wejście zewnętrznego zasilania na moto shield r3. 
Układ działa w ten sposób że silnik dc startuje od razu po załączeniu zasilania w układzie. 

Pytanie brzmi moje czy ktoś zna z was sposób na sterowanie silniku po przez port VIN  w ten sam sposób jak steruje się silnikiem po przez port PWM A - 3.

Chciał bym się osiągnąć taki efekt by włączenie i wyłączenie silnika dc nastąpiło ręcznie z poziomy telefonu tak jak w pierwszym przykładzie a nie w momencie podłączenia zasilania.

Zna ktoś z was sposób na sterowaniem silnika podłączonego do portu VIN ??
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Problem z obsługa silnika serwo typu Tower i silnika typu DC motor - przez Żelek - 02-12-2015, 13:59

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości