• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup Arduino
#1
Witam.

Chciałbym zacząć przygodę z Arduino i mikrokontrolerami. Wyszedłem z przekonania, że najprostszym rozwiązaniem byłby starter kit... pozycją wyjściową stał się taki oto zestaw link - to by było jednak zbyt proste...

Jak to mówią apatyt rośnie w miarę jedzenia... forum, poradniki, artykuły wyszło, że klony nie są złe. Znalazłem alternatywę  LINK LINK- okazało  się że arduino można kupić za... 30zł LINK a  wersję MEGA za 50zł LINK oczywiście klony.  Dodatkowo możliwość, wykorzystania mikrokontrolerów AVR i cała historia z tym związana. 

Stopniowo poznając możliwości, to powstawał coraz większy mętlik w głowie. Starter kit droższy tańszy, zestaw + potrzebne mi  moduły, czy wszystko pojedynczo. Allegro, bootland czy aliexpress. 

Jeżeli chodzi o moje plany chciałbym stworzyć początkowo termometr bezprzewodowy (czujnik na zewnątrz) zaś całe serce w  mieszkaniu. W kolejnych etapach, chciałbym to rozbudować o zapis pomiarów temperatury do pamięci, oraz zacząć tworzyć coś w  stylu inteligentnego domu, czujniki otwarcia okien drzwi, przekaźniki sterujące oświetleniem, czujniki ruchu (pytanie czy  Arduino wydoli takiej liczbie sygnałów i je odpowiednio zdąży przetwarzać). Oczywiście też chodzi mi po głowie plan zbudowania prostych robotów...

Jak u was wyglądał pierwszy zakup? Jakie poradniki polecacie http://forbot.pl/ http://majsterkowo.pl/ ? Jak ugryźć temat, żeby to wszystko miało ręce i nogi? Chciałbym wydać około 200zł, ale w sumie nie wiem gdzie i dokładnie co kupić.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Zakup Arduino - przez RoBoC - 21-12-2015, 01:03
RE: Zakup Arduino - przez JasQ - 21-12-2015, 15:44
RE: Zakup Arduino - przez RoBoC - 22-12-2015, 00:04
RE: Zakup Arduino - przez ANT - 21-12-2015, 16:52
RE: Zakup Arduino - przez JasQ - 22-12-2015, 03:40
RE: Zakup Arduino - przez RoBoC - 22-12-2015, 12:50
RE: Zakup Arduino - przez CEO - 22-12-2015, 13:24
RE: Zakup Arduino - przez wojtekizk - 12-01-2016, 22:08

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości