• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słabe zasilanie Arduino proszę o pomoc.
#11
Podłączenie wygląda tak jak na załączonym schemacie, oprócz dwóch silniczków z wyjścia GND i VIN wyprowadzam dwa kabelki którymi zasilam na płytce stykowej serwo i czujnik ultradźwiękowy.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedź
#12
Podłącz sobie zasilanie z power banku do USB albo napięcie co najmniej 7V do Vin. 5,5-6V (co dają baterie AA 4x1,5V ) do Vin to za mało. Zresztą miernik w rączki i zobacz co masz na wyjściu 5V arduinio, myślę że nie więcej niż 4,5V przy obciążaniu, a wtedy działanie silniczków jest zauważalnie słabsze.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#13
(06-11-2017, 00:53)kaczakat napisał(a): zobacz co masz na wyjściu 5V arduinio

Zgadzam się. Przy okazji, ja podobny układ zasilam z dwóch akumulatorów 18650 (3,7V każdy).
 
Odpowiedź
#14
(06-11-2017, 12:21)krn78 napisał(a):
(06-11-2017, 00:53)kaczakat napisał(a): zobacz co masz na wyjściu 5V arduinio

Zgadzam się. Przy okazji, ja podobny układ zasilam z dwóch akumulatorów 18650 (3,7V każdy).

Jakie polecacie te akumulatorki? Na allegro są po 4zł 8800mAh lub za 20zł firmy Samsung 3500mAh... dlaczego jest tak duża rozbieżność cenowa?
 
Odpowiedź
#15
(06-11-2017, 00:53)kaczakat napisał(a): Podłącz sobie zasilanie z power banku do USB albo napięcie co najmniej 7V do Vin. 5,5-6V (co dają  baterie AA 4x1,5V ) do Vin to za mało. Zresztą miernik w rączki i zobacz co masz na wyjściu 5V arduinio, myślę że nie więcej niż 4,5V przy obciążaniu, a wtedy działanie silniczków jest zauważalnie słabsze.

Podłączyłem power bank i wszystko działa... kupię baterie 18650 3,7v tylko ile i jak najlepiej je podłączyć aby nie spalić płytki.
 
Odpowiedź
#16
Panowie a nie lepiej by my było zastosować mostek H do tych silników .
Nie obciąża by portów bo mostek ma zasilanie bezpośrednio z Vin czyli od 3,3-30 V, a steruje 5V
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#17
(06-11-2017, 20:59)kosok77 napisał(a): kupię baterie 18650 3,7v tylko ile i jak najlepiej je podłączyć aby nie spalić płytki.
Ja, jak wspomniałem wcześniej, połączyłem dwie w szereg. Jeśli chcesz (bo, na przykład, zależy Ci na mocy), możesz połączyć równolegle dwie pary akumulatorów połączonych szeregowo.
Pamiętaj, przy okazji, żeby kupić ładowarkę do tych akumulatorów.

(06-11-2017, 22:36)adix napisał(a): Panowie a nie lepiej by my było zastosować mostek H do tych silników .
Nie obciąża by portów bo mostek ma zasilanie bezpośrednio z Vin czyli od 3,3-30 V, a steruje 5V
Autor wspomniał o motor shieldzie. On, z tego co czytałem, pozwala na sterowanie silnikami o poborze prądu do 2A.
 
Odpowiedź
#18
Tak wiem ale on ma zasilanie po stabilizatorze i go obciąża.
Przypadku H zasilanie jest z baterii .
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#19
(07-11-2017, 11:31)adix napisał(a): Tak wiem ale on ma zasilanie po stabilizatorze  i go obciąża.
Przypadku H zasilanie jest z baterii .
Hmmm... to akurat fakt, rzeczywiście... ale przy podłączeniu do USB na komputerze też nie dostanie z niego nie wiadomo jakiego prądu. 
Moim zdaniem winne są tu akumulatory/baterie, tym bardziej że po podłączeniu do powerbanka układ pracował poprawnie..
 
Odpowiedź
#20
Tak i nie z usb 2.0 możne wyciągnąć +- 500-700 mA ,ale jak podłączysz do 3.0 to już wyciągnie 5A.
Zrobiłem test na moim uno i zasilaczem laboratoryjnym przy próbie prawie zwarciowej maxmalny prąd jaki płynie to 1A .
możne być za mało
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 2 gości